Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Kazimír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné poskytlo viaceré dotácie pre účastníkov detských letných táborov

Mesto Humenné poskytlo viaceré dotácie pre účastníkov detských letných táborov

Mesto Humenné aj po skončení školského roku myslí na to, aby si mohli deti zo základných škôl v meste oddýchnuť a načerpať nové sily. Preto viacerým občianskym združeniam a cirkevným spoločenstvám poskytla po schválení Komisia kultúry a cestovného ruchu dotácie na to, aby sa aj s ich pomocou mohli najmladší Humenčania zúčastniť na letných táboroch. Komisia športu a mládeže zase schválila finančné prostriedky pre viaceré športové aktivity, ktoré sa aj s účasťou mladých ľudí z nášho mesta uskutočnia počas letných prázdnin.


Komisie mestského zastupiteľstva schválili na tieto účely priemerne zhruba polovicu z požadovaných finančných prostriedkov, o ktoré sa uchádzali jednotliví žiadatelia. Schválené finančné prostriedky dosahovali sumu od 200 po 500 eur a predstavujú maximálne tretinu celkových nákladov.


Financie dostali mladí veriaci, skauti i združenie Laura
Dotáciou vo výške 500 eur podporila radnica týždenný pobyt detí z rímsko-katolíckej farnosti Sťatia svätého Jána Krstiteľa v prírode. Rovnakú sumu dostala ďalšia rímsko-katolícka farnosť Všetkých svätých na svoj detský letný tábor. Táto farnosť ešte predtým použila dotáciu vo výške 300 eur aj na organizáciu farského dňa detí 2018.


Viac zážitkov pre deti mohlo vďaka dotácii vo výške 500 eur pripraviť účastníkom letného tábora aj vedenie Bratstva pravoslávnej mládeže – Syndesmos. To isté sa dá povedať aj o Združení mladých Laura, ktorí na svoj Chatový tábor získali 500 eur. Takú istú dotáciu budú môcť využiť aj humenskí veriaci gréckokatolíckej cirkvi, ktorí sa koncom júla zúčastnia v Prešove na štvordňovom Národnom stretnutí mladých. Okrem toho ešte 120. zbor profesora P. Bileca zo združenia Slovenského skautingu bude môcť využiť 200 eur na organizáciu svojho letného skautského tábora.


Primátorka: Ak dobre hospodárime, môžeme mladým Humenčanom prispieť aj na ich letné aktivity
„Naše mesto dobre hospodári a som rada, že zo svojho rozpočtu sme dokázali nájsť finančné zdroje aj na takéto podujatia, ktoré obohatia nielen duchovné obzory mladých Humenčanov. Teší ma, že aj vďaka týmto finančným prostriedkom môžeme účastníkom letných táborov sprostredkovať veľkú porciu zážitkov a relaxu, ktoré si po celoročnom získavaní nových vedomostí v škole isto zaslúžia,“ uviedla primátorka Jana Vaľová.

« späť

aktualizácia: 03.07.2018 | počet zobrazení: 3556

Počet návštev od 18.09.2011: 3626658
Počet návštev dnes: 3651
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie