Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Milota


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné ocenilo najlepších učiteľov, tí svojím pozitívnym príkladom formujú deti a mládež

Mesto Humenné ocenilo najlepších učiteľov, tí svojím pozitívnym príkladom formujú deti a mládež

Humenskí učitelia mali vo štvrtok milú slávnosť. Ich nenahraditeľný význam a prínos pre našu spoločnosť aj tento rok ocenili zástupcovia samosprávy, ktorí takmer dvom desiatkam učiteľov odovzdali vecné a finančné ocenenia za ich záslužnú a náročnú prácu. Nádherným kultúrnym programom a následne aj recepciou vzdali uznanie viac ako stovke pedagógov.


Ministerka školstva pochválila radnicu za zorganizovani­e osláv


V úvode osláv Dňa učiteľov v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom ospravedlnil ich moderátor Miroslav „Alex“ Alexovič ministerku školstva Martinu Lubyovú (nominantka SNS), ktorá nemohla prísť do nášho mesta kvôli neodkladným pracovným povinnostiam. Účastníkom osláv poslala list, v ktorom ocenila, že humenskí učitelia vykonávajú vynikajúcu prácu a pripravujú svojich žiakov aj na to, aby sa vedeli prejaviť a uplatniť v živote.


„Osobitne chcem vyzdvihnúť najmä fakt, že mesto Humenné vyvíja ušľachtilú iniciatívu a oceňuje učiteľov škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Učitelia sú nositeľmi poznania vzdelanosti, osvety a kultúry a zásadným spôsobom ovplyvňujú formovanie mladej generácie. Všetkým účastníkov tohto slávnostného podujatia by som chcela zaželať veľa úspechov a elánu pri napĺňaní týchto náročných úloh,“ uviedla v liste.


Primátorka vyslovila veľké uznanie všetkým pedagógom v našom meste


Primátorka mesta Jana Vaľová vyslovila veľké uznanie všetkým pedagógom v našom meste za to, ako odovzdávajú svojim žiakom vedomosti a učia ich žiť a byť šťastnými. Primátorka sa v tento deň zúčastnila aj Regionálneho seminára chirurgov PSK a KSK, ktoré sa konalo v Humennom a zdôraznila, že obdive profesie sú veľmi náročné a potrebné. Majú aj niečo spoločné. Chirurgovia liečia telo a učitelia u svojich žiakov už od malička formujú ľudskú dušu.


„A duša bez tela a ani telo bez duše nemôžu byť šťastné. Viem, že je to ťažké, všetci sa tešia na najmodernejšiu techniku a zrazu cítia, že sú sami. A preto vám, vážení pedagógovia chcem povedať, že robíte obrovskú prácu, pretože dennodenne rozprávate s deťmi. Tie nemôžete k niečomu donútiť, ale viete ich len presvedčiť. Dennodenne by ste mali vštepovať pozitívnosť do ich mysle a učiť ich ako prekonávať prekážky. Verím, že to robíte, a preto ste lekári ľudských duší a ste tí, ktorí formujú mládež k tomu, aby mohla byť šťastná. Prajem vám do budúcna veľa pracovných úspechov, dobrých priateľov a ľudí, ktorí vám pomôžu, aby ste mohli pomáhať aj vy naďalej. V našich školách máme úžasné deti, ktoré vychovávate spolu s ich rodičmi. Som presvedčená, že Humenné má aj vďaka vám pred sebou perspektívu a budúcnosť,“ povedala.


Mesto vytvára školám a ich zamestnancom nadštandardné podmienky


Priemerné platy učiteľov ZŠ v našom meste v roku 2017 prevýšili 1000 eur mesačne. V rozpočte mesta je aj rezerva pre prípad zvyšovania platov pedagogických a odborných zamestnancov vo všetkých typoch škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.


Mesto vytvára školám a školským zariadeniam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti nadštandardné podmienky na ich rozvoj a uznanlivo o nich hovoria aj pedagógovia, či zástupcovia samosprávy z mnohých okolitých miest.


V rámci možností sa radnica naďalej snaží zlepšovať podmienky pre prácu všetkých pedagógov a ďalších zamestnancov v školstve. Takisto pravidelne každý rok investuje aj do zlepšenia ich vybavenia a zo svojho rozpočtu, či vďaka úspešne podaným projektom z eurofondov investuje financie do ich modernizácie alebo opráv. Tak sa snaží zlepšiť prostredie nielen pre učiteľov, ale aj pre žiakov škôl.


Zoznam ocenených


Materské školy


 1. Materská škola Tyršová – PaedDr. Adriana Tovarňáková
 2. Materská škola Družstevná – Mgr. Iveta Sokáčová
 3. Materská škola Lesná – Emília Čerevíková
 4. Materská škola Štefániková – Jana Ratvajová
 5. Materská škola Třebíčska – Marianna Skarupská
 6. Materská škola Kudlovská – Mgr. Alena Halúsková
 7. Materská škola Dargovských hrdinov – Adriana Kmecová
 8. Materská škola Partizánska – Nataša Kucerová
 9. Materská škola Osloboditeľov – Mgr. Silvia Piňková
 10. Materská škola Mierová – Martina Sedláková

Základné školy


 1. Základná škola Pugačevova – Ing. Jana Vajsová
 2. Základná škola Hrnčiarska – Ing. Jarmila Marcinská
 3. Základná škola SNP – PaedDr. Anna Kaňuková
 4. Základná škola Jána Švermu – Mgr. Jozef Mocák
 5. Základná škola Laborecká – PaedDr. Ľubomír Kunáš
 6. Základná škola Dargovských hrdinov – Mgr. Milan Venglár
 7. Základná škola Kudlovská – Mgr. Adriana Janošová
 8. Základná umelecká škola Mierová – Katarína Harvanová, Dis. art.

Súkromné materské školy


 1. Súkromná Materská škola Aura
 2. Súkromná Materská škola Duchnovičová
 3. Súkromná Materská škola 1. mája

« späť

« predchádzajúci Ocenené učiteľky materských škôl
aktualizácia: 13.04.2018 | počet zobrazení: 18151

Počet návštev od 18.09.2011: 3131904
Počet návštev dnes: 696
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie