Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Drahomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné očakáva ospravedlnenie humenských organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko za ich nepravdivé výroky

Mesto Humenné očakáva ospravedlnenie humenských organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko za ich nepravdivé výroky

V nedeľu sa v našom meste uskutočnilo ďalšie zo série zhromaždení Za slušné Slovensko. Keďže si ctíme slobodu vyjadrovania a zhromažďovania, rešpektovali sme právo organizátorov zvolať tento pochod do Humenného. Organizátori sa pred jeho konaním v médiách vyjadrili, že sa chcú stretnúť „symbolicky na začiatku a konci krajiny“, a preto veríme, že naše mesto pre nich znamenalo začiatok Slovenska.


Nemáme problém s organizovaním občianskych mítingov v našom meste. Naše slová potvrdzuje aj to, že organizátori požiadali Mestský úrad v piatok okolo 10.00 hod. predpoludním o povolenie pre vstup motorového vozidla na pešiu zónu. Hoci má mesto na vybavenie žiadosti 30 dní, napriek tomu sme im ešte v ten deň promptne vydali povolenie. Nabudúce by sme ich však chceli požiadať, aby takéto požiadavky dávali podobne ako organizátori iných akcií aspoň 7 dní vopred. Ako aj na utorkovej tlačovej konferencii uviedol prednosta Mestského úradu v Humennom Ondrej Bartko, len málo občanov má také šťastie, aby pri objeme práce, ktorú každý deň musia vykonať príslušní úradníci na Mestskom úrade, mohli dostať povolenie v takom expresnom termíne, ako ho dostali organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko.


Aj z dôvodu našej ústretovosti nás mrzia rôzne nepravdivé vyjadrenia, ktoré odzneli na adresu Mestského úradu v Humennom. Rázne upozorňujeme a protestujeme aj proti spájaniu akýchkoľvek názorov ľudí na rôznych facebookových stránkach o zhromaždeniach Za slušné Slovensko s primátorkou mesta alebo so samosprávou. Ľudia, ktorí sa zúčastnili na týchto zhromaždeniach, na sociálnych sieťach prezentovali viacero názorov napríklad o výrazne zveličenom počte účastníkov na proteste v Humennom oproti tomu, čo uvádzali priamo na mieste ich organizátori.


Chceme uviesť, že Mesto Humenné a ani jeho facebookový profil doteraz nikdy neinformoval o žiadnom z týchto zhromaždení. Naše stránky informujú najmä o činnosti samosprávy, pripravovaných alebo uskutočnených kultúrnych, spoločenských alebo športových podujatiach, na ktorých sa podieľa mesto alebo inštitúcie, ktoré dostávajú finančné príspevky a dotácie z rozpočtu mesta. Zhromaždenie Za slušné Slovensko nepatrilo ani k jednému z uvedených príkladov.


Na facebooku a sociálnych sieťach sú desiatky stránok, ktoré majú vo svojom názve slovo Humenné a mesto nemá žiaden dosah na to, čo uverejňujú. Veď ak rešpektujeme slobodu slova, tak si musíme ctiť aj slobodu slova iných, ktorí sa môžu vyjadrovať na rôznych stránkach a nemajú povinnosť to nahlásiť ani primátorke, ani samospráve a ani zhromaždeniu Za slušné Slovensko.


Aj blogerka (ako sa označila) z Denníka N Kaja Bernátová napísala otvorený list mestu Humenné, kde ho obvinila, že šíri nepravdy v súvislosti s protestmi. Odpísali sme, že stránka, ktorú spomína, nie je oficiálna facebooková stránka mesta Humenné. Neskôr síce na žiadosť Mesta uviedla v tzv. edite k svojmu blogu to, že stránka, kde to bolo uverejnené, nepatrí Mestu Humenné, ale vyzvala mesto, aby sa porozprávalo s jej administrátorom a zariadilo stiahnutie tohto príspevku. Pýtame sa, kto sú administrátori minimálne 15 stránok, ktoré majú v názve obdoby slova Humenné? Aj napriek tomu, že existuje sloboda slova, nemôže byť predsa mesto vyšetrovateľom a ani iným spôsobom zisťovať, kto je administrátor.

https://dennikn.sk/…sta-humenne/


Potom aj napriek našim upozorneniam tieto klamstvá šírili organizátori pochodov prostredníctvom regionálnej redaktorky TV JOJ a ďalších médií. Mrzí nás, že na žiadnom zhromaždení Za slušné Slovensko neodznelo ospravedlnenie za to, že nie Mesto Humenné, ale jedna zo stránok, ktoré má v názve slovo Humenné, zverejnila hoax.


Ak bojujú organizátori a rečníci Za slušné Slovensko, veríme, že sa Mestu Humenné a jeho slušným občanom čo najskôr ospravedlnia za všetky takéto klamstvá a polopravdy, ktoré by nemohli odznieť od žiadnych slušných ľudí. Mesto Humenné sa voči týmto klamstvám chce brániť.


Nikto predsa nemôže bez akýchkoľvek dôkazov ohovárať a poškodzovať dobré meno Mesta Humenné a spochybňovať dôveryhodnosť oficiálnej stránky mesta Humenné. Tá slúži ako informačný kanál pre všetkých občanov mesta a jeho návštevníkov a poskytuje informácie aj o živelných katastrofách, či oznamy, ktoré môžu ľuďom pomôcť pri záchrane života. Po takomto vykonštruovanom útoku organizátorov zhromaždení Za Slušné Slovensko poklesla dôveryhodnosť našej stránky a preto žiadame, aby sa organizátori verejne ospravedlnili. Ak bojujú za pravdu, tak ju predsa musia sami aj šíriť.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 17.04.2018 | počet zobrazení: 4653

Počet návštev od 18.09.2011: 3138796
Počet návštev dnes: 958
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie