Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné dáva na pravú mieru fámy a mýty, ktoré vznikli pri rekonštrukcii futbalového štadióna

Mesto Humenné dáva na pravú mieru fámy a mýty, ktoré vznikli pri rekonštrukcii futbalového štadióna

Uplynulý týždeň sa uskutočnil kontrolný deň rekonštrukcie futbalového štadióna v meste Humenné. V reakciách niektorých opozičných poslancov a komentároch na sociálnych sieťach sa v tejto súvislosti objavilo viacero nepravdivých informácií a takmer až konšpiračných teórií o firme, ktorá sa podieľa na rekonštrukcii. Takisto viacerí pisatelia sa pozastavujú nad tým ako radnica údajne nehospodárne míňa peniaze v protiklade s tým, aká bude kapacita štadióna.


Mesto Humenné sa dôrazne ohradzuje voči takýmto nepravdivým osočovaniam, pod ktorými sa podpisujú ľudia, ktorí o rekonštrukcii futbalového štadióna vedia asi toľko, čo ľudožrúti o vegetariánskej strave. Zároveň žiadame ľudí podpísaných ako Pavol Gnip, Andrej Lipčák, Rišiak Pišiak Židek a ďalších, aby nerozširovali a nepísali vyslovené klamstvá a zavádzajúce informácie, nakoľko si musia byť vedomí, že poškodzujú dobré meno mesta Humenné a jeho občanov.


Tu sú fakty, ktorými chceme na pravú mieru uviesť rôzne dezinformácie, ktoré sa šíria ohľadom rekonštrukcie štadióna na sociálnych sieťach.


Víťaz vzišiel z ponúk piatich veľkých stavebných spoločností, ušetrili sme 300 000 eur
Verejná súťaž na rekonštrukciu futbalového štadióna bola vyhlásená v marci tohto roka v európskom vestníku verejného obstarávania. Ponuky do súťaže nám zaslalo 5 veľkých stavebných spoločností, z ktorých sa po ich vyhodnotení uzavrela 20. júla 2017 zmluva s víťaznou firmou GMT projekt, spol. s.r.o. Mestský úrad a ani žiaden jeho zamestnanec nevie žiadnym spôsobom ovplyvniť, ktorá firma dostane nejakú zákazku. Rozhoduje najmä najnižšia cena, prípadne ďalšie kritériá a uspejú tí, kto dá najlepšiu ponuku. V tomto prípade víťazná spoločnosť dala ponuku, ktorá bola o 24 percent nižšia ako celkové predpokladané náklady, čo znamená úsporu pre rozpočet mesta vo výške takmer 300 000 eur.


Ešte raz zdôrazňujeme, že futbalový štadión rekonštruuje spoločnosť GMT projekt s.r.o., ktorá mala uplynulý rok podľa registra účtovných uzávierok za uplynulý rok tržby vo výške 9,5 milióna eur. Na výstavbe štadióna sa žiadnym spôsobom nepodieľajú iné firmy, ktoré spomínajú vo svojich zavádzajúcich príspevkoch diskutujúci na sociálnych sieťach. Publikovanie takýchto klamstiev môže byť aj predmetom ich žalôb za poškodzovanie dobrého mena. Takisto chceme uviesť, že konateľ víťaznej firmy nie je v žiadnom príbuzenskom vzťahu s jedným z nezávislých kandidátov na post predsedu Prešovského samosprávneho kra­ja.


Ak bude divácky záujem, mesto zváži zdvojnásobenie kapacity
Čo sa týka kapacity štadióna, ten je naprojektovaný pre takmer 3500 divákov. Mesto v tejto časti rekonštrukcie dostalo ako nefinančnú dotáciu od Slovenského futbalového zväzu dve tribúny pre spolu 1787 divákov a ich montáž. Štadión je naďalej naprojektovaný pre spomínaných takmer 3500 divákov a nevylučujeme, že ak divácky záujem o zápasy FK Humenné prevýši v budúcnosti kapacitné možnosti štadióna, zvážime rozšírenie jeho kapacity na dvojnásobok.


Odmietame však tvrdenia o údajne nízko naplánovanej kapacite štadióna. Pre porovnanie minuloročný slovenský majster AS Trenčín, ktorý sa pravidelne vie prebojovať aj do predkôl európskej pohárovej súťaže, hrá na svojom štadióne na Sihoti s kapacitou 3500 divákov. Takisto sa náš budúci futbalový štadión nemôže porovnávať s Národným tréningovým centrom Slovenského futbalového zväzu v Poprade s kapacitou 5700 miest, ktorý bol projektovaný aj pre medzištátne reprezentačné zápasy vo všetkých mládežníckych kategóriách.


Všetko bude pripravené pre namontovanie ďalších tribún
V takom prípade by sa okolo ihriska „doložili“ ďalšie tribúny, s ktorými ráta aj projektová dokumentácia rekonštrukcie štadióna. Tá takisto počíta s tým, že sa tam už teraz nainštaluje potrebná infraštruktúra, vrátane napr. elektrického pripojenia alebo “pätiek“, aby sa neskôr mohli v prípade zvýšeného diváckeho záujmu prakticky okamžite doplniť ďalšie tribúny. Dlhodobým cieľom futbalu v našom meste je, aby sa postupne vrátil na pozície spred 20 rokov, keď účinkoval v najvyššej slovenskej súťaži a ako víťaz Slovenského pohára si zahral aj vtedajší Pohár víťazov. Momentálne však priemer návštevnosti v 4. lige je okolo 300 divákov.


Umelé osvetlenie nie je v Prešove ani v Košiciach
Ak budeme hrať vo vyšších súťažiach, mala by ísť hore aj návštevnosť, a potom môžeme uvažovať o montáži ďalších tribún. Ak by sme však už teraz z rozpočtu mesta vyčlenili zdroje na ich doplnenie, nevyhli by sme sa zrejme kritike za to, že zbytočne míňame peniaze, keďže 3500 divákov dokopy nepríde ani na všetky zápasy jedného kola 4. ligy a tobôž už nie na jeden v Humennom. Takisto nerozumieme polemikám o tom, prečo nebude mať náš futbalový štadión umelé osvetlenie, ktorý je podmienkou až pre mužstvá hrajúce nie IV. ligu ako je to v našom prípade, ale najvyššiu súťaž. Mimochodom ani v Prešove alebo Košiciach neexistuje futbalový štadión s funkčným umelým osvetlením.


Viceprimátor Semanco: Zas len ďalšie hororové klamstvá samozvaných aktivistov…
„Mrzí ma, že opäť nastáva situácia ako pred rekonštrukciou parku na Sídlisku I pred hotelom Karpatia, kde sme od samozvaných aktivistov a ich spriaznených médií počúvali hororové informácie o tom ako zničíme celý park. Po jeho úspešnej rekonštrukcii, čo ocenili aj Humenčania, ktorí tam chodia v podstatne väčšom počte a strávia tam aj viac času, som však počúval len samé pozitívne slová ako dobre sme to zvládli. Aj teraz sa v prípade rekonštrukcie futbalového štadióna našiel okruh ľudí, ktorí najradšej pracujú ústami alebo vypisujú na sociálne siete rôzne klamstvá. Sme sklamaní, že namiesto toho, aby ocenili transparentné verejné obstarávania a sumu, ktorá sa vďaka tomu podarila mestu ušetriť, snažia sa dehonestovať a spochybniť akúkoľvek vec pre zlepšenie života obyvateľov, ktoré mesto urobilo, robí, resp. chce urobiť,“ skonštatoval zástupca primátorky Humenného, Andrej Semanco.

« späť

aktualizácia: 10.10.2017 | počet zobrazení: 4079

Počet návštev od 18.09.2011: 3611432
Počet návštev dnes: 872
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie