Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Marec   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

meniny má Beňadik


Počasie
Streda 21.03.2018
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota -7°C
predpoveď na zajtra
Prevažne polooblačno
cez deň 4°C / v noci -6°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesto Humenné a srbské mesto Stará Pazova uzavreli zámer o spolupráci

Mesto Humenné a srbské mesto Stará Pazova uzavreli zámer o spolupráci

Na základe oficiálneho pozvania primátora mesta Stará Pazova, Djordja Radinovića a predsedu zastupiteľstva Stará Pazova, sa delegácia Mesta Humenné na čele s primátorkou Janou Vaľovou, prednostom MsÚ Ondrejom Bartkom a referentkou Odboru kultúry, športu a mládeže Kristínou Jankovskou, zúčastnila služobnej cesty. 20. júla 2017 sa práve v meste Stará Pazova uskutočnilo slávnostné stretnutie oboch čelných predstaviteľov samospráv, v rámci ktorého sa vzájomne oboznámili o politickej, kultúrnej, etnickej a hospodárskej úrovni, ale aj o cestovnom ruchu.


Po skončení slávnostného stretnutia pokračovali zástupcovia delegácie Mesta Humenné v návšteve slovenských kultúrnych inštitúcií. Miestny farár Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Igor Feldi, privítal našu delegáciu a ukázal im najstarší slovenský kostol na území Srbskej republiky. Okrem toho sa humenskí delegáti stretli s Alexandrom Bakom, zástupcom predsedníčky Slovenského kultúrneho a umeleckého spolku Janka Čmeľíka (SKUS), ktorý pútavým spôsobom priblížil históriu a aktivity SKUS-u s cieľom nadviazania vzájomnej kultúrnej výmeny.


Neskôr program pokračoval návštevou okolitých priemyselných parkov, ktorá bola vzhľadom na rozsah podnikateľských prevádzok a časové možnosti delegácie, rozložená do niekoľkých dní. Humenská delegácia bola oboznámená so zamestnanosťou obyvateľov regiónu v miestnych priemyselných podnikoch, ako aj so zastúpením zahraničných investorov. V rámci oficiálnej návštevy sprevádzajúci členovia miestnej samosprávy vyzdvihli aj modernú dominantu mesta Stará Pazova, ktorou je futbalový štadión. Ten je postavený podľa súčasných prísnych kritérií UEFA a je všeobecne známym faktom, že na tomto štadióne hrávajú prípravné zápasy mnohé významné zahraničné futbalové kluby.


Nezabudlo sa ani na problematiku cestovného ruchu. Pre potreby nadviazania spolupráce v tejto oblasti, navštívila humenská delegácia kúpele Selters Mladenovci, kde bola načrtnutá možnosť prezentácie týchto kúpeľov v propagačných materiáloch Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš. Do budúcna sa ráta aj so širšou prezentáciou ostatných atraktívnych lokalít v meste Stará Pazova i v jeho okolí.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 11.08.2017 | počet zobrazení: 2041

Počet návštev od 18.09.2011: 2127237
Počet návštev dnes: 96