Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Mesačná tréningová pauza

Mesačná tréningová pauza

V tréningovom procese FK Humenné ostali už len mládežníci. Dorastenci sa stretávajú najčastejšie, až štyrikrát do týždňa. Žiacke zložky trénujú trikrát týždenne, dva razy sa na ihrisku pri Mlyne zídu mladé futbalistky, taktiež dva špeciálne tréningy v týždni majú brankári. V tréningovom rozpise 22. týždňa majú prázdne kolónky iba muži. Treťoligista si dáva pauzu, ktorá bude trvať mesiac.


Návrh odstaviť na určitý čas aktívnu športovú činnosť mužstva podporil aj tréner…
„Koronavírus nás zasiahol celoslovensky prakticky všade. Nielen pracovne, ekonomicky, ale aj kultúrne, školsky alebo športovo. Životný chaos sa však pomaly dostáva do normálu a týka sa to aj futbalu. Už poznáme dátum, kedy by sa mala tretia liga začať. Za predpokladu normálneho vývoja protiepidemio­logických okolností sme si stanovili prípravu na šesť týždňov. Dávame si teda na chvíľu pauzu," poznamenal Jozef Škrlík, tréner FK Humenné.


Ako možno zhodnotiť tréningové obdobie, ktoré ste absolvovali? Koľko tréningov ste stihli realizovať?
„Bolo to šesť tréningov. Týždenne sme sa stretávali dvakrát, v utorky a štvrtky. Dodržiavali sme hygienické pokyny i metodické usmernenia, skôr by som naše tréningy nazval ako individuálnu prípravu v kolektíve. Malé skupinky s jedným trénerom, dodržiavanie vzdialeností, kto pozná futbalové tréningy, vie, že väčší význam mali psychologicky. Chlapci sa stretli, tešili sa, ale futbalovo to veľký prínos nemalo. Keď sme sa dozvedeli reálny začiatok novej sezóny, tréningový plán som upravil, aby bol intenzívny a smeroval priamo k štartu jesene."


Ktorí futbalisti v „Covid“ príprave chýbali? Ako sú na tom legionári?
„S účasťou to nebolo ideálne. Niektorí chlapci si našli brigády, čo aj chápem, nie vždy sa mohli na tréningu zúčastniť. Uvidíme, ako Srb Milunović a Brazílčan Guimaraes, pretože po príchode zo zahraničia je v ich prípade stále povinná karanténa. Dúfajme, že ich situácia sa postupne uvoľní."


Dá sa už dnes povedať, aký vietor zasiahne káder?
„Viac-menej by malo ostať všetko po starom, i keď… Odchody sa vylúčiť nedajú, tiež máme niektorých hráčov vyhliadnutých. Dôležité bude, ako koronakríza ovplyvní kluby ekonomicky, náš nevynímajúc."


Predpokladaný začiatok súťažného ročníka 2020/2021 pre 3. ligu so 16 účastníkmi je 1.- 2. augusta (sobota – nedeľa). Kedy teda opätovne začínate trénovať?
„Seriózna letná príprava by mala odštartovať 22. júna, trvať bude šesť týždňov," dodal Jozef Škrlík.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Jozef Škrlík tréningovo počas koronakrízy Jozef Škrlík tréningovo počas koronakrízy
aktualizácia: 25.05.2020 | počet zobrazení: 1025

Počet návštev od 18.09.2011: 3789340
Počet návštev dnes: 611
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie