Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Máme srdiečka na pravom mieste

Máme srdiečka na pravom mieste

Charita. Čo je Charita? Je to dobrý skutok pre niekoho iného? Podľa nás áno. Pre niekoho, kto je v núdzi, kto potrebuje pomoc. Podávanie pomocnej ruky by malo byť na 1. mieste. A tak je to aj u nás, na Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom.


Intenzívne sme to cítili najmä pár dní pred Veľkou nocou, ktorá nie je len sviatkom jari, ale aj symbolom veľkej obety. V predveľkonočnom období sa totiž dievčatá z IX. A triedy pod vedením Mgr. Jitky Fiľovej a PaedDr. Jarmily Žipajovej rozhodli pomáhať. Spoločne zorganizovali charitatívnu burzu, na ktorej dievčatá v krojoch predávali veľkonočné dekorácie ako správne baby na trhu. Tovar prichystaný vo veľkej miere žiakmi zo záujmového útvaru Farebný ateliér, ale aj niektorými triedami našej školy išiel na dračku. Žiaci aj učitelia našej školy si zakúpili veci od výmyslu sveta cez vlastnoručne vyrobené záložky, náramky až po bozky na líčko s červeným rúžom od predávajúcich dievčat. Samozrejme nechýbalo veľké množstvo kraslíc a veľkonočných dekorácii.


Kúpilo a predalo sa skoro všetko, čo sme si pripravili a mnohí prispeli do farebných pokladničiek aj bez kúpy, len pre dobrý pocit. A tie sa napokon naplnili do prasknutia. Krásna suma, ktorú sa nám podarilo vyzbierať, prekvapila a potešila nie len organizátorov burzy, no najmä dve rodiny v núdzi.


Aj vďaka tejto krásnej a milej akcii si môže každý zo zamestnancov a žiakov našej školy pripísať ďalší dobrý skutok na svoj pomyselný zoznam dobrosrdečnosti. Už teraz sa tešíme na ďalšiu charitatívnu burzu, ktorú už potichúčky pripravujeme.


Ďakujeme všetkým triedam, ktoré prispeli svojimi výrobkami k realizácii dobrej veci a všetkým kupujúcim i darcom za štedrosť!


Autor: Kamila Bonková, Liana Capová, ZŠ Hrnčiarska

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.05.2017 | počet zobrazení: 8122

Počet návštev od 18.09.2011: 3627669
Počet návštev dnes: 959
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie