Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Október   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

meniny má Alojzia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MÚZEUM na doma

MÚZEUM na doma

V rámci preventívnych opatrení zameraných na zníženie rizika prenosu choroby COVID-19 je z nariadenia PSK Vihorlatské múzeum v Humennom pre verejnosť zatvorené. K svojim priaznivcom však múzeum prichádza prostredníctvom sociálnych sietí a projektu Múzeum na doma. Projekt múzejnej online ponuky Múzeum na doma pracuje s využitím múzejnej webovej, facebookovej a instagramovej stránky. Ponuka je určená širokej verejnosti detí a dospelých so zacielením na pomoc školopovinným deťom, mládeži, učiteľom a rodičom.


Prostredníctvom sociálnych sietí ponúkame netradičné pohľady do všetkých múzejných expozícií. Z umelecko-historickej expozície, sakrálnej expozície, prírodovednej expozície a expozície ľudovej architektúry a bývania – skanzen sprostredkúvame ojedinelé zábery, ktoré mnohí aj počas návštevy nezbadali alebo nevnímali v komplexnosti kultúrno-historickej pamiatky. Obrazom i textom približujeme jednotlivé zbierkové predmety múzejného zbierkového fondu (archeológia, história, umenie, etnografia, prírodoveda) s ukážkami najstarších archeologických premetov, ukážok prírodovedného charakteru, majstrovskej práce dobových maliarov a remeselníkov v podobe historického nábytku, obrazovej zbierky, hodinových strojov, ukážok dobových zbraní, porcelánu, umeleckých predmetov, sakrálneho umenia, úžitkových predmetov a remeselných zariadení a výrobkov.


V archívnom bloku pozývame záujemcov na virtuálnu prehliadku múzejných výstavných projektov prostredníctvom fotoreportov z múzejných výstav, ako aj kultúrnych podujatí a edukačných aktivít pre deti a mládež. Záujemcom zároveň ponúkame možnosť vstúpiť do zákulisia múzejnej činnosti v oblasti zhromažďovania, ochraňovania, odborného zhodnocovania a prezentácie zbierkových predmetov. Prostredníctvom listovania v doterajších ročníkoch Múzejných novín (jediných múzejných novín na Slovensku, ktoré vydáva Vihorlatské múzeum v Humennom) otvárame pre verejnosť vzájomný dialóg o podstate múzea pre spoločnosť a jeho víziách do budúcnosti.


Na facebookových stránkach iniciujeme pre deti, študentov, ich rodičov a učiteľov zábavno-edukačné ponuky kreatívneho trávenia času zamerané na rozvoj tvorivého myslenia v oblasti histórie, umenia, etnografie a environmentál­nych tém.


V súvislosti s aktuálnou situáciou je naším úsilím prostredníctvom projektu Múzeum na doma prispieť k naliehavosti chrániť zdravie nás všetkých a napomôcť pohodliu širokej verejnosti kreatívne stráviť čas a v rámci možností naplniť ho aj radosťou zo spoznávania a učenia. Vihorlatské múzeum v Humennom je dostupné na www.muzeumhumenne.sk a www.facebook.com/muzeumhumenne/.


Mgr. Jana Fedičová
Vihorlatské múzeum v Humennom, marketing

« späť

MÚZEUM na doma MÚZEUM na doma
aktualizácia: 03.04.2020 | počet zobrazení: 809

Počet návštev od 18.09.2011: 3315398
Počet návštev dnes: 1966
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie