Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MŠ Osloboditeľov má nové detské ihrisko

MŠ Osloboditeľov má nové detské ihrisko

V utorok 6. novembra sme odovzdali do užívania škôlkarom v MŠ Osloboditeľov nové detské ihrisko.


Väčšina hracích prvkov nového detského ihriska je vytvorená z pryžového materiálu. Tento granulát je určený aj na interiérové, aj na exteriérové ihrisko. Jeho výhodou je odolnosť voči mechanickému poškodeniu aj poveternostným vplyvom, a preto je veľmi vhodné ako hrací prvok pre deti. Zároveň je tento materiál pestrofarebný, čím upútava pozornosť najmenších. Detské ihrisko má veľkosť 100 m2 dopadovej plochy, kde je umiestnených 90 % všetkých hracích prvkov ako napr. spiaci hubár, ktorý dominuje celému ihrisku, jašter, lienka, včielka, a domček, ktorého povrch je špeciálne určený na kreslenie. Okrem toho sú na dopadovej ploche i mimo nej malé hríbiky, ktoré slúžia na sedenie pre deti. Medzi ostatné hracie prvky, ktoré sa už nachádzajú na trávnatej ploche patrí kolotoč a hojdačka. Všetky spomínané hracie prvky pomáhajú deťom pri pohybových aktivitách, ktoré sú v rámci vyučovania v materskej škole dôležité. Vekovo sú tieto detské ihriská vhodné pre deti už od 2 rokov.


Pryžové ihrisko pre štyri škôlky
Mesto Humenné sa rozhodlo vybudovať takéto ihriská v štyroch materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. O tom, ktorá škôlka bude mať spomínané ihrisko, sa diskutovalo na porade riaditeliek materských škôl ešte začiatkom roka. Po vzájomnej dohode prišli riaditeľky s návrhom, že pryžové ihriská skrášlia areál MŠ Štefánikovej, MŠ Osloboditeľov, MŠ Družstevnej a MŠ Tyršovej.


Keďže ide pri pryžových ihriskách o špeciálny materiál, tieto podliehajú revíznej kontrole. V cene ihriska sú zabezpečené revízie na 5 rokov. Hracie prvky majú certifikát kvality. Servis o tieto ihriská bude pokračovať zo strany výrobcu aj po uplynutí záručnej doby.


Upravia sa aj asfaltové povrchy chodníčkov v materskej škole
Zároveň sa v tejto škôlke upravia asfaltové povrchy a chodníky. Zhotoviteľom prác je firma KONTACT SERVIS s.r.o., ktorá bola úspešná vo verejnom obstarávaní. V rámci realizácie stavebné práce obsahujú odstránenie blata, prachu, nánosu z podkladov a iných nečistôt, odstránenie poškodeného asfaltového krytu, vybúranie existujúcich poškodených betónových obrubníkov a ručný výkop ryhy pod nové obrubníky. Neskôr sa dodajú a osadia nové obrubníky, vyrovná sa asfaltobetónová vrstva a obrúsi sa na hrúbku 4 cm.


Spomenutá firma podobne upraví areál ZŠ Laboreckej, MŠ Štefánikovej a chodníky na ulici Krátkej a Československej armády.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 07.11.2018 | počet zobrazení: 5172

Počet návštev od 18.09.2011: 3801260
Počet návštev dnes: 2025
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie