« späť
Aktuality a oznamy » MŠ Dargovských hrdinov úspešná v celoslovenskej súťaži

MŠ Dargovských hrdinov úspešná v celoslovenskej súťaži

recykluj a vyhraj Žiaci MŠ Dargovských hrdinov v Humennom sa zapojili do celoslovenskej súťaže vyhlásenej firmou Milk-Agro „Recykluj a vyhraj“. Vo viacerých kategóriách súťažili materské školy, základné a stredné. A práve humenská MŠ Dargovských hrdinov sa umiestnila na 4.mieste s vlastnou piesňou. Výhrou bola 200 eurová poukážka na nákup školských potrieb a 100 tričiek s logom firmy Agromilk.

Cieľom projektu „Recykluj a vyhraj“ bola recyklácia obalov z mliečnych výrobkov Milk-Agro – jogurtov, vrchnáčikov, mlieka, acidofilných výrobkov. Deti v MŠ Dargovských hrdinov už vedia, že z tzv. odpadu sa môžu aj ich pričinením stať veľmi zaujímavé postavičky, hračky, dopravné prostriedky a iné fantastické vecičky na hranie, pričom si deti rozvíjajú fantáziu, zručnosti, pracujú s odpadovým materiálom. Prepojenie recyklácie v praxi so vzdelávaním detí v materskej škole je široké – od rozvoja logického myslenia, reči, uvažovania, hodnotenia, k rozvoju tvorivosti – skomponovania piesne, básne, pečenie, vytváranie produktov rôznymi technikami, po uvedomovanie si dôležitosti ochrany zdravia, zdravého životného štýlu, stravovania, chápanie významu triedenia odpadu, opätovného spracovania obalov, a to všetko už od útleho veku.

Iveta Kapustíková z MŠ Dargovských hrdinov: „Už v škôlke učíme deti separovať odpad. Vedia, na čo slúžia jednotlivé kontajnery, a tým tiež napomáhajú pri recyklácii. Myslím, že cieľom projektu bolo a naďalej zostane prepojiť zručnosti, tvorivosť, nápaditosť detí, učiteľov, ale aj uvedomovanie si súvislostí, spolupráce, podieľanie sa na recyklácii, znovuzrodení, ochrane životného prostredia, spájania častí do celku, niečo ako puzzle. Jednotlivé časti sú súčasťou celku a keď všetko do seba zapadne, splní to svoj účel.“

Učiteľka škôlky dodáva: „Aj tým, že deti priniesli hračky z domu, hračky vo výbornom stave a chcú ich venovať deťom z rôznych zariadení, hovoria o spolucítení s deťmi postihnutými, z domovov, kde chýbajú hračky a vedome ich radi potešia. Teda projektom sa rozvíja i spolucítenie s deťmi z iného prostredia. Ochota obdarovať iné deti, urobiť radosť niekomu. Keď našich najmenších vedieme k spolupatričnosti, spolucíteniu, priateľstvu, láske, radosti z úspechu kamaráta, nezištnému skutku, akým je aj potešenie hračkou iné dieťa, sme na dobrej ceste. Z takéhoto dieťaťa vyrastie zodpovedný, milý, láskavý, obetavý, rozumný človek, ktorý zdravo žije. Váži si svoje zdravie, rád pomáha, chráni životné prostredie, seba aj ostatných. A takých ľudí tu potrebujeme stále viac a viac“.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 06.06.2013 | počet zobrazení: 37864

Počet návštev od 18.09.2011: 4569011
Počet návštev dnes: 178
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie