Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MARIÁN ŠIMKULIČ u primátora

MARIÁN ŠIMKULIČ u primátora

Sťažené podmienky neumožňujú bežné návštevy u primátora mesta, a tak pár dní trvalo, kým Miloš Meričko prijal ďalších jubilantov.


Marián Šimkulič, humenský rodák, bývalý žurnalista, stále publicista, autor kníh či rozhlasových hier oslávil na sklonku uplynulého roka okrúhlu 70-ku.


Narodil sa 8. decembra 1950. Je absolventom Obchodnej akadémie v Humennom, v štúdiu pokračoval na Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove. Roky bol zamestnancom Mestského kultúrneho strediska ako redaktor mestského rozhlasu. Odtiaľ viedla jeho cesta do redakcie podnikových novín Chemlon, neskôr sa stal riaditeľom Závodného klubu ROH v Chemlone. Od roku 1995 pôsobil v Podvihorlatských novinách, v rokoch 1998 až 2013 bol šéfredaktorom týždenníka Pod Vihorlatom.
Písal a publikoval od mladosti a v tejto činnosti pokračuje naďalej. Venuje sa rozsiahlejším publicistickým žánrom, ktoré uverejňuje v Literárnom týždenníku a Slovenských národných novinách. Je spoluautorom (s manželkou Annou) knihy „Zvečnené v slzách a pote tváre“ o humenskom rodákovi Ladislavovi Grosmanovi. Tiež je autorom knihy „Zemplínske svedectvá minulosti pod nánosmi času“ o histórii regiónu. Najviac ho však zaujímal a stále zaujíma rozhlas. Ako poslucháča i autora. Napísal niekoľko desiatok rozhlasových hier a fíčrov, z ktorých sa niektoré stali súčasťou Zlatého fondu československého rozhlasu. V ostatnom čase napísal celý rad dramatizácií do relácie RTVS Rádio Regina „Príbeh pre toto miesto“.
Marián Šimkulič sa čulo zaujíma o históriu a spolupracuje s Klubom vojenskej histórie Beskydy. Je vášnivým hubárom. Veľkodušne podporuje svoju manželku v jej výtvarných, literárnych i spoločenských aktivitách, rád ju sprevádza aj do zahraničia, kde nachádza ďalšie inšpirácie pre svoju tvorbu.


„Primátorovi mesta veľmi pekne ďakujem, že nezabudol. Za tie roky som sa snažil spopularizovať rodákov, mesto Humenné. Pokračujem v tom aj v súčasnosti, aj keď už odstrihnutý od novinárčiny, venujem sa literárnej činnosti a publicistike,“ poznamenal Marián Šimkulič.


Z rúk primátora prijal nedávny oslávenec darček, adresované boli jubilantovi slová vďaky a uznania. Marián Šimkulič zvečnil túto chvíľu aj slávnostným podpisom. Čas sa našiel aj na debatu s primátorom mesta.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Marián Šimkulič Marián Šimkulič
« predchádzajúci Marián Šimkulič Marián Šimkulič Marián Šimkulič, Miloš Meričko a Marián Gerboc Marián Šimkulič u primátora Marián Šimkulič a Marián Gerboc nasledujúci »
aktualizácia: 03.02.2021 | počet zobrazení: 1136

Počet návštev od 18.09.2011: 3799632
Počet návštev dnes: 397
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie