Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MÁRIA VASILOVÁ u primátora

MÁRIA VASILOVÁ u primátora

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny slávnostne vyhlásil výsledky ankety TOP lekár na Slovensku. V kategórii NEONATOLÓGIA sa TOP LEKÁROM stala MUDr. Mária Vasilová – primárka oddelenia neonatológie Nemocnice Svet zdravia Humenné a hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre neonatológiu.


Stať sa lekárkou túžila už od detstva. Vysokoškolské štúdium úspešne absolvovala na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Prvé dve atestácie ukončila v odbore pediatria, jej srdce ju však ťahalo k tým najzraniteľnejším – novorodencom. Preto sa rozhodla venovať práve im a v roku 2002 atestovala v odbore neonatológia. So svojimi kolegami stála pri zrode komplexného neonatologického oddelenia v humenskej nemocnici, ktoré poskytuje všetky úrovne diferencovanej starostlivosti. Od začiatku je primárkou oddelenia, ktoré pozostáva z úseku fyziologických novorodencov, jednotky intenzívnej starostlivosti a jednotky resuscitačnej intenzívnej starostlivosti.


Vyše 25 rokov sa venuje ultrazvukovej diagnostike v novorodeneckom veku, ako priekopníčka slovenskej neonatológie je známa a uznávaná nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.


Dlhoročné poznatky a skúsenosti zúročila ako skvelá primárka, námestníčka riaditeľa pre liečebnú preventívnu starostlivosť a v neposlednom rade aj ako externá učiteľka Strednej zdravotníckej školy v Humennom. Je držiteľkou viacerých významných ocenení.


Svoju prácu neúnavne vykonáva s láskou i veľkým srdcom, čo si cenia nielen rodičia vyliečených pacientov, ale aj jej kolegovia.


„Robím, čo ma baví. Ocenenie Top lekár si veľmi vážim, je to záväzok. Celý život som prežila v Humennom, po štúdiu som sa vrátila domov, aj keď boli možnosti odísť. Ako dieťa som si priala, aby zo mňa bola detská lekárka. Tento sen sa mi splnil, som šťastný človek. V Humennom som mala obrovské šťastie na ľudí, ktorých som stretla počas svojej praxe. Pán primár Mocák je pre mňa výnimočný človek, práve on ma posunul vpred. Na oddelení je to práca všetkých lekárov, sestier, sanitárok, pomocného personálu i našich kolegov, s ktorými spolupracujeme – pôrodníci a pediatri. Ak to funguje ako v rodine, má to svoj význam," dodala Mária Vasilová.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Mária Vasilová a Miloš Meričko Mária Vasilová a Miloš Meričko
« predchádzajúci Mária Vasilová a Miloš Meričko Mária Vasilová s primátorom Mária Vasilová pri podpise do Pamätnej knihy mesta Humenné Mária Vasilová u primátora nasledujúci »
aktualizácia: 30.09.2020 | počet zobrazení: 1418

Počet návštev od 18.09.2011: 3639788
Počet návštev dnes: 3284
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie