Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Konštantín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » MANDALY PRE RADOSŤ, farbám sa medze nekladú

MANDALY PRE RADOSŤ, farbám sa medze nekladú

Pre malých Humenčanov je každý druhý štvrtok pripravený program, v rámci ktorého si overia svoje zručnosti. Tvorivé dielne sa už stali súčasťou letných mesiacov. Cieľom je účelné využitie voľného času počas prázdnin. Väčšie deti môžu prísť samé, menšie zasa v sprievode.


Zvyčajne sa tvorivé dielne realizujú na pódiu amfiteátra, v prípade nepriaznivého počasia sa miesto konania presúva do galérie. Pravidelných návštevníkov dopĺňajú každý rok nováčikovia.


„Deti sa naučia základy práce, nové techniky. Doma môžu pokračovať a zlepšovať sa. Máme skúsenosti, že sa zabavia nielen najmenší, ale do detských čias sa vrátia práve rodičia alebo starí rodičia, ktorí ich sprevádzajú," ozrejmila Tatiana Hájniková z Mestského kultúrneho strediska.


Prvý štvrtok sa malí návštevníci venovali výrobe mandaly – harmonické spojenie kruhu a štvorca.


„Začali sme s najjednoduchšou bodkovanou technikou, aby to mohli zvládnuť všetky vekové kategórie. Pomáhame deťom so vzormi, robíme im predprípravy. Pravidelní starší návštevníci sú samostatní. V niektorých prípadoch nie sú potrebné špeciálne zariadenia, vedia, ako urobiť odtlačok bodky, napríklad obyčajnou ceruzou či štetcom. Využívaním rôznych veľkostí bodiek sa vytvorí obrazec. Mandala má potešiť, fantázii a farbám sa medze nekladú," dodala Tatiana Hájniková.


K dispozícii sú všetky pomôcky i materiál. Z dôvodu koronavírusu je počet detí obmedzený. Na jedného človeka je vyčlenený priestor 5 metrov štvorcových. Pri jednom stole môžu sedieť len rodinní príslušníci.


Na budúci týždeň je pre deti pripravené Divadelné leto a rozprávka Zakliata princezná.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť
« predchádzajúci Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť Tvorivé dielne - Mandaly pre radosť
aktualizácia: 10.07.2020 | počet zobrazení: 1050

Počet návštev od 18.09.2011: 3244365
Počet návštev dnes: 196
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie