Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Nina


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Letné prázdniny z pohľadu humenskej Mestskej polície

Letné prázdniny z pohľadu humenskej Mestskej polície

V mesiaci júl a august Mestská polícia (MsP) zameriavala svoju činnosť hlavne na dodržiavanie verejného poriadku, rušenie nočného pokoja, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta (VZN), poškodzovanie mestského majetku, ochranu životného prostredia a dodržiavanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V hodnotenom období príslušníci MsP vo výkone služby zistili celkovo 365 priestupkov. Z uvedeného počtu bolo 162 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 2.610,– eur.
Ostatné priestupky boli riešené dohovorom a 4 priestupky sú v riešení.  

  • Najviac priestupkov bolo zistených proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, a to v 184 prípadoch.
  • Priestupkov proti verejnému poriadku bolo zistených v 122 prípadoch.
  • V 31 prípadoch sa jednalo o priestupky porušením VZN.
  • V 14 prípadoch to boli priestupky na úseku podnikania.
  • Po 5 priestupkov bolo zistených na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami.
  • 5 priestupkov porušením VZN o chove psov.
  • 3 priestupky boli zistené na úseku ochrany životného prostredia a 1 priestupok proti majetku.

Na území mesta a v osade Podskalka bolo odchytených 12 túlavých psov, z nich traja boli vrátení majiteľom po zverejnení na webovej stránke mesta a ostatné boli umiestnené v útulku OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku.
 

Keďže uvedené obdobie bolo aj obdobím prázdnin, najčastejšie kontrolované miesta mimo mestských budov a objektov boli aj miesta, kde sa mládež najčastejšie zdržiavala cez deň a hlavne vo večerných a nočných hodinách: areály MŠ a ZŠ, vnútroblokové priestranstvá, detské a multifunkčné ihriská, pešia zóna vrátane Južného námestia, Park Mieru, okolie kaštieľa a skanzenu, nábrežie Laborca + hrádza, mestský cintorín, zóna športových areálov a kúpalisko.

V čase prázdnin bola mládež počas výkonu služby a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách neustále riešená (pokutou alebo dohováraním) za porušovanie verejného poriadku, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, výtržnosti v okolí barov a diskoték.
Neustále a takmer dennodenne sa riešila otázka bezdomovcov, ako prespávanie na chodbách v budove Chemlonského internátu a požívanie alkoholických nápojov na verejnosti.
Hliadky MsP taktiež počas pešej hliadkovej služby v pešej zóne neustále upozorňovali na zákaz chodenia po cyklistickom chodníku a možnosť zrážky a úrazu.

Ďalej občania v prípade zistenia boli upozorňovaní a riešení za vypaľovanie lístia, konárov a iného materiálu na svojich pozemkoch a znečisťovanie životného prostredia.
Hliadky stotožňovali a následne riešili pôvodcov skládok, ktorí nezodpovedne vyhadzovali ku kontajnerom rôzny materiál ako stavebný odpad pri prerábkach bytov, dvere, zárubne, skrine, postele a iný materiál.
V osade Podskalka v súčinnosti s hliadkami MOPS upozorňovali rodičov malých detí o pohybe po ceste a ohrozovaní bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. 

Hliadky MsP pravidelne kontrolovali aj dodržiavanie zatváracích hodín prevádzok a jednotlivých terás, kde častokrát dochádzalo k rušeniu nočného pokoja.
V nočných hodinách hliadky MsP častokrát riešili nahlásenie i vlastným zistením pohyb diviačej zveri v Parku Mieru, v okolí amfiteátra, ktorú následne sa snažili zahnať do lesa a v jednom prípade riešili nahlásenie dospelého hada – užovky stromovej v byte občana.

Záverom hodnoteného obdobia hliadky MsP zabezpečovali mestskú akciu “Ukončenie leta 2019” v areáli ZŠ SNP.

Mgr. Marián Zub
Náčelník Mestskej polície
Humenné

« späť

aktualizácia: 09.09.2019 | počet zobrazení: 563

Počet návštev od 18.09.2011: 3132819
Počet návštev dnes: 593
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie