Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

meniny má Zdenka


Počasie
Nedeľa 22.09.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 12°C
predpoveď na zajtra
Prevažne polooblačno
cez deň 19°C / v noci 12°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Košického primátora Rašiho inšpirovalo finančné hospodárenie Humenného

Košického primátora Rašiho inšpirovalo finančné hospodárenie Humenného

Jedným z najvýznamnejších hostí piatkového slávnostného mestského zastupiteľstva bol aj košický primátor a poslanec NR SR za Smer – SD, Richard Raši. Ten vo svojom príhovore pred udeľovaním Ceny mesta Humenné a Ceny primátorky mesta vyzdvihol prepojenie oboch miest, ktoré sa začalo ešte v 14. storočí počas vlády uhorského kráľa Karola Roberta z rodu Anjouovcov.


Košický primátor premiérovo zavítal do Humenného ešte ako lekár prvoligových futbalistov Lokomotívy Košice a spomenul si ako železničiari často odchádzali z nášho mesta s gólovou nádielkou. V súvislosti s výstavbou nových štadiónov v oboch mestách vyslovil presvedčenie, že sa tým obnoví aj zašlá sláva ich futbalových klubov a zaželal im aj postup do najvyššej súťaže.


Ako sa priznal, samospráva v Humennom je pre Košičanov veľkou inšpiráciou, a to najmä čo sa týka finančného hospodárenia. „Stav verejných financií, zadĺženie a hospodárenie je to, čo trápi viaceré mestá na Slovensku. Humenné je svetlou výnimkou, keďže zadĺženosť je minimálna a hospodársky výsledok inšpiratívny. A verím, že keď tu pošlem našich ekonómov, inšpirujú sa a pomôžu aj nám nastaviť finančné toky tak, aby sme sa dostali do pozitívnych čísiel aké sú v Humennom. Naozaj gratulujem vedeniu mesta k takému zodpovednému hospodáreniu,“ skonštatoval.


Richard Raši sa v Humennom veľmi dobre cítil a príjemne ho prekvapilo, že nielen centrum Humenného sa od jeho poslednej návštevy zmenilo k lepšiemu. To je podľa neho hlavne zásluhou súčasného vedenia na čele s primátorkou Janou Vaľovou (Smer – SD). Na svojej primátorskej kolegyni oceňuje Raši hlavne množstvo jej energie, ktorú dáva do riadenia mesta.


„Minimálne v krajinách Vyšehradskej štvorky nepoznám nikoho, kto má toľko energie a pracovného zápalu ako ona. Teší ma, že tak ako Humenné rastie do krásy, rovnako sa darí aj pani primátorke. Mám ju rád ako človeka a trávime spolu aj čas počas letov z Košíc do Bratislavy na zasadnutia parlamentu. Často sa ma pýta, Rišo nemáš pre nás do Humenného nejakých investorov? Nové pracovné miesta sú dôležité pre rozvoj každého regiónu a verím, že teraz, keď je minister hospodárstva východniar, Peter Žiga, sa nám podarí získať viacerých investorov do tohto krásneho mesta a regiónu,“ dodal.

« späť

aktualizácia: 21.09.2016 | počet zobrazení: 11500

Počet návštev od 18.09.2011: 2744721
Počet návštev dnes: 75
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie