Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Koscelník v roku 2020 v Európskej lige i reprezentácii

Koscelník v roku 2020 v Európskej lige i reprezentácii

V samom závere roka 2020 sa primátor mesta Miloš Meričko stretol s Martinom Koscelníkom. Nádejný slovenský futbalový reprezentant strávil najkrajšie sviatky roka v rodinnom kruhu, pozvaniu na mestský magistrát sa veľmi potešil.


„Vážim si možnosť stretnúť sa s vami takto oficiálne. Od najbližších členov rodiny som sa dozvedel, že ste futbalový fanúšik, čo ma veľmi potešilo. S futbalom som vyrastal v Humennom, svojmu mestu chcem robiť dobrú reklamu, teraz i v budúcnosti,“ poznamenal pri zvítaní sa 25-ročný obranca.


Primátor mesta nezaprel svoju náklonnosť k futbalu, preto sa debata niesla najmä o dianí na zelenom trávniku.
„Som šťastný, že na pôde mestského úradu môžem privítať reprezentanta Slovenska. V roku 2020 ste dosiahli skvelé výsledky, s Libercom ste účinkovali v Európskej lige, proti Izraelu i Škótsku ste si obliekli najcennejší dres Slovenska. Gratulujem, teším sa z toho! Som rád, že šírite dobré meno nielen mesta, ale aj humenského futbalu, s ktorým sa snažíme o postup do 2. ligy. Snáď niekedy v budúcnosti si oblečiete humenský dres aj vy,“ reagoval s úsmevom Miloš Meričko.


Martin Koscelník vyrastal v humenských futbalových pomeroch. Po anabáze v Michalovciach si našiel ako pravý obranca pevné miesto v kádri FC Slovan Liberec, kde okúsil Európsku ligu. Ako reprezentant SR si zapísal prvé dva štarty v Lige národov UEFA.


„Začínal som ako šesťročný na Základnej škole SNP. Viedol ma tréner Alexander Bochyn, ktorý ma naučil futbalovým základom, kopať do lopty, behať po ihrisku… Do deviateho ročníka som vystriedal viacero trénerov, aj vrátane už nebohého Jána Piriča. Posielam mu pozdrav do neba. Ďakujem za všetko, čo som s ním zažil. V minulosti malo Humenné futbal na vysokej úrovni, mnohí si pamätajú aj slávne časy. Preto som rád, že primátor mesta a ľudia mu blízki sa snažia opäť úroveň a kvalitu pozdvihnúť,“ podotkol Martin Koscelník, ktorý primátorovi mesta daroval vlajku i dres FC Slovan Liberec. Na číslo 18 pribudol aj podpis.


Nádejný futbalový reprezentant Slovenska označil rok 2020 ako turbulentný.
„Vnímam to ako rýchle obdobie. V uplynulej sezóne som v Liberci veľa nehrával. Stalo sa však, že v jednom zápase sa zranili hneď dvaja hráči, v aktuálnom ročníku som dostal priestor v základnej zostave a využil to. Prišli úspechy klubu, zápasy v Európskej lige a následne pozvánka do reprezentácie od trénera Pavla Hapala. Bolo to splnenie môjho sna, lebo dovtedy som na futbalistov ako Hamšík či Kucka pozeral iba v televízii. Teraz sme v jednej kabíne, mužstve, stále sme v kontakte.“


Miloš Meričko a Martin Koscelník prebrali futbal z rôznych uhlov. Od humenského cez liberecký, primátor mesta sa dozvedel o zápasových zážitkoch s Hoffenheimom, Crvenou zvezdou či v Gente s „namysleným“ Yaremchukom. Témou číslo jeden boli blížiace sa majstrovstvá Európy, na ktorých má Slovensko svoju pozíciu v skupine s Portugalskom, Švédskom a Poľskom.


Držíme palce, aby v nominácii trénera Štefana Tarkoviča mal miesto aj Humenčan Martin Koscelník.


„Narodil som sa síce vo Vranove nad Topľou, ale vyrastal som v Humennom. Humenné je mojím mestom,“ dodal na záver pri rozlúčke sympatický futbalista.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Martin Koscelník a Miloš Meričko Martin Koscelník a Miloš Meričko
« predchádzajúci Martin Koscelník a Miloš Meričko Martin Koscelník na návšteve u primátora Martin Koscelník na návšteve u primátora Podpis do pamätnej knihy mesta Humenné Podpis do pamätnej knihy mesta Humenné Martin Koscelník na návšteve u primátora
aktualizácia: 30.12.2020 | počet zobrazení: 1074

Počet návštev od 18.09.2011: 3639702
Počet návštev dnes: 3198
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie