Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Koordinačný štáb už riešil množstvo pracovných úloh

Koordinačný štáb už riešil množstvo pracovných úloh

Členovia humenského koordinačného štábu festivalu „Milujem svoj kraj – milujem svoje mesto“ sa v piatok 12. apríla zišli na prvom pracovnom rokovaní pod vedením viceprimátorky Márie Cehelskej.


Minulý týždeň zástupcovia radnice prezentovali pred zástupcami humenských základných a stredných škôl, predstaviteľmi cirkví a tretieho sektora poslanie a význam festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti, ktorú vyhlásil Prešovský samosprávny kraj a do ktorého sa oficiálne zapojilo aj naše mesto.


Festival sa v Humennom uskutoční v období maturitných skúšok, v týždni od 20. do 24. mája. Do projektu už prišli viaceré záväzne prihlášky od ZŠ a SŠ. Ich zástupcovia si vybrali konkrétne časti mesta, ktoré chcú počas akcie vypratať, opraviť alebo vyčistiť.


Dnes sa k štábu pridali aj mestský poslanec Andrej Bača, kvôli koordinácii so spoločenstvami vlastníkov bytov, Peter Kudráč, zástupca občianskeho združenia z Podskalky, ktorý navrhol, čo by bolo možné a potrebné v rámci „upratovacieho týždňa“, v osade urobiť a predstavitelia Saleziánov v Humennom. Danka Pavlíková z gréckokatolíckej charity bude koordinátorkou pre občianske združenia.


Štartom festivalu bude výsadba lipy na pešej zóne. Viceprimátorka Cehelská povedala, že „zo strany radnice a Technických služieb hľadáme možnosti, aby celá organizácia bola efektívna, aj keď zmeny zo strany zúčastnených prichádzajú každý deň“. Od prítomných prišla požiadavka informovať sa na Úrade PSK, aké sú ich predstavy a možnosti podieľať sa na festivale finančne alebo materiálne.


Riaditeľ Technických služieb Milan Kuruc potvrdil, že si je vedomý toho, že najväčšiu finančnú záťaž kvôli potrebe nákupu ochranných pracovných pomôcok, náterových farieb a tiež potrebnej techniky, ako sú hrable, metly a štetce – budú musieť znášať Technické služby. Je však presvedčený, že vykonaná práca počas týždňa bude mať oveľa väčšiu finančnú hodnotu. Každá brigádujúca skupina bude mať svojho koordinátora, mestským koordinátorom vo vzťahu k PSK bude poslanec Martin Ruščanský. Členovia štábu navrhli možnosti, ako v čo najväčšej miere informovať ešte do začiatku spomínaného týždňa aj ďalších Humenčanov. Ďalšie stretnutie štábu a kontrola úloh bude po Veľkonočných sviatkoch.


Humenská radnica oznamuje, že do projektu „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“ sa možno ešte stále zapojiť. Všetky ďalšie podrobnosti získajú záujemcovia u Miroslava Turčana, vedúceho odboru MR, CR a fondov EÚ, prípadne na adrese


Text: Ľuboš Ondovčin

« späť

Foto: Irene Photography

aktualizácia: 16.04.2019 | počet zobrazení: 1571

Počet návštev od 18.09.2011: 3741195
Počet návštev dnes: 987
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie