Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Kontrola „cestovateľov“, povinné rúška

Kontrola „cestovateľov“, povinné rúška

Nábehová krivka na Slovensku znamená, že evidujeme druhú vlnu pandémie koronavírusu. Problematický môže byť podľa epidemiológov začiatok školského roka.


Z dôvodu preverenia všetkých potrebných opatrení a ich bezproblémovej aplikácie v mestskom úrade i príspevkových organizáciách sa konalo v stredu (2.9.) pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19.


Od 1. septembra 2020 platia nové protiepidemio­logické opatrenia. Týkajú sa vzťahu zamestnanec – zamestnávateľ, samostatne ovplyvňujú školské zariadenia, v rámci Mestského kultúrneho strediska sú to najmä kultúrne podujatia, pod sprísneným dohľadom sú aj športoviská.


Zamestnanec v prípade návratu zo zahraničia je povinný oznámiť krajinu i dátum príchodu. Od 1.9.2020 sú rizikové krajiny aj: Belgicko, Francúzsko, Chorvátsko, Holandsko, Malta a Španielsko. Ak prichádzate z rizikovej krajiny, musíte vyplniť formulár, hlásiť sa v úradoch verejného zdravotníctva, zostať v domácej izolácii a absolvovať test na COVID-19. V interiéri je povinnosť pre zamestnanca i verejnosť nosiť rúško. Za kľúčové sa považuje najmä dodržiavanie hygienickej zásady ROR, teda rúško – odstup – ruky.


školských zariadeniach je nosenie rúška povinné od 2.9. do 14.9.2020 pre žiakov II. stupňa základných škôl (ZŠ) a študentov stredných škôl v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. Pre žiakov na I. stupni ZŠ a deti v predškolských zariadeniach je rúško nepovinné v triedach. Na poradách s riaditeľmi ZŠ a MŠ bol prebraný aj tzv. „semafor“ – zelená, oranžová a červená fáza.


Mestská polícia avizovala, že monitoruje príchod obyvateľov zo zahraničia. Rómski občania nahlasujú svoj návrat zo zahraničia terénnym sociálnym pracovníkom lokality Podskalka. Mestský úrad uvedené informácie zasiela vždy v pondelok na Ministerstvo vnútra SR – Úrad splnomocnenca pre rómske komunity. Mestská polícia má zároveň v aktuálnom období mandát kontroly, ale aj udelenia sankcií. Kontroluje dodržiavanie opatrení najmä na podujatiach v exteriéri.


Mestské kultúrne stredisko (MsKS) Humenné sa zameriava predovšetkým na hygienické opatrenia pri podujatiach v kinosále i amfiteátri. Problémové je najmä dodržiavanie používania rúšok počas kultúrneho predstavenia (napr. kino, amfiteáter). Mestská polícia bude súčinná pre MsKS Humenné pri organizácii Dni mesta Humenné (12. a 13.9., program na amfiteátri).


Správa rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) avizovala, že kúpaliská nie sú obmedzené, sauna je v prevádzke, avšak kapacitne je sa môže využiť na 50%. Ochladzovací bazén sa denne vypúšťa.


Od zavedenia povinnosti hlásenia obyvateľov na Regionálny úrad verejného zdravotníctva bolo v Humennom evidovaných 33 prichádzajúcich „cestovateľov“.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19
« predchádzajúci Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Pracovné stretnutie k opatreniam COVID-19 Porada s riaditeľmi ZŠ
aktualizácia: 02.09.2020 | počet zobrazení: 1496

Počet návštev od 18.09.2011: 3409804
Počet návštev dnes: 310
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie