Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Žofia, Sofia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Konferencia Regiónov Slovenska a Ruska a ďalšia spolupráca s partnerským mestom

Konferencia Regiónov Slovenska a Ruska a ďalšia spolupráca s partnerským mestom

Začiatkom júna tohto roku, na pozvanie veľvyslanca Ruskej federácie a primátora partnerského mesta Vidnoje, navštívila primátorka mesta Humenné Jana Vaľová spoločne s predsedom ZMOS-u Michalom Sýkorom a primátormi-členmi Združenia miest a obcí Slovenska Rusko, kde sa zúčastnila Konferencie Regiónov Slovenska a Ruska, a tiež stretnutia so svojím náprotivkom vo Vidnoje.


Podpora rozvoja cestovného ruchu = podpora podnikania
Cestovný ruch patrí medzi najdynamickejšie oblasti hospodárstva. Od jeho podpory závisí tvorba pracovných miest v službách, silnejšia miestna ekonomika a napokon aj úspešný rozvoj a prezentácia našich miest, obcí a regiónov. ZMOS sa dlhodobo venuje podpore cestovného ruchu, stál pri zrode zákona o cestovnom ruchu, vytvorení oblastných a krajských organizácií ako systémového nástroja zo strany miest a obcí, štátu a podnikateľov.


Na konferencii prezentovali delegáti zo Slovenska svoje mestá pred predstaviteľmi Ruskej federácie, a to ministrom pre bývanie a komunálne služby Moskovskej oblasti E. Chromušinom, prednostom Leninského okresu O. Chromovovom, podpredsedníčkou vlády Moskovskej oblasti E. Chajmurzinovou a viceprezidentom Asociácie partnerských miest S.V. Paramonovovom. Prezentácia mesta Humenné ako partnera pre podnikanie, bola spomedzi všetkých miest ako jediná v ruštine a aj propagačné materiály s knihou o meste, čo ocenili všetci zúčastnení.


Dôležitá je spolupráca medzi regiónmi
„Súhlasím s veľvyslancom Ruska na Slovensku A. Fedotovovom, že spolupráca medzi regiónmi je veľmi dôležitá. Obzvlášť stretnutia primátorov a predstaviteľov samosprávy, lebo tí najlepšie vidia možnosti a miesta pre spoluprácu v regiónoch. Takéto stretnutia sú malé cestičky, z ktorých vieme časom vybudovať veľké cesty spolupráce,“ povedala na margo konferencie primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.


Konferencia Regiónov Slovenska a Ruska sa uskutočnila vo Vidnoje, ktoré je partnerským mestom Humenného, preto primátorka Vaľová prijala pozvanie tamojšieho primátora M.J. Šamailovova a absolvovala stretnutie s riaditeľkou umeleckej školy vo Vidnoje. „Teším ma, že ponúkli účinkovanie svojich talentovaných žiakov na Pamätných dňoch mesta Humenné, ktoré sa bude niesť v duchu: Humenné – mesto, ktoré má veľa priateľov,“ skonštatovala Jana Vaľová.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 29.06.2018 | počet zobrazení: 4962

Počet návštev od 18.09.2011: 3796727
Počet návštev dnes: 1870
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie