Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Konateľom HES, s.r.o. Martin Lichman

Konateľom HES, s.r.o. Martin Lichman

Súčasťou programu XV. zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Humennom (18.11.) boli aj „personálne“ body. Týkali sa zmeny v stálej komisii, v obsadení zástupcu mesta v dozornej rade 1. Humenskej, a.s. a schválenie konateľa a členov dozornej rady Humenskej energetickej spoločnosti, s.r.o.


K zmene v zložení stálej komisie pri Mestskom zastupiteľstve v Humennom bolo mestskou radou odporučené vziať na vedomie vzdanie sa Martina Kundráta členstva v komisii Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja a rozvojových projektov. Mestské zastupiteľstvo schválilo za člena komisie Branislava Kalanina.


Zmena v obsadení zástupcu mesta v dozornej rade 1. Humenskej a.s. sa udiala z dôvodu vzdania sa Silvie Cukrovanej postu členky dozornej rady (v súvislosti s vymenovaním na štátnozamestnanecké miesto prednostky Okresného úradu). Mestské zastupiteľstvo schválilo za člena dozornej rady 1. Humenskej a.s. poslanca Ondreja Mudreho.


Do funkcie konateľa Humenskej energetickej spoločnosti, s.r.o. (HES) bol mestskou radou odporučený Martin Lichman. Poslanecké plénum ho schválilo bez pripomienok. Druhým konateľom spoločnosti ostáva Milan Bavoľár.


„S návrhom sa plne stotožňujem. Martin Lichman sa problematike energetiky a tepelných rozvodov v meste Humenné venuje dlhodobo, či už ako člen dozornej rady Humenskej energetickej spoločnosti alebo ako člen komisie, ktorá riešila problematiku tepla v Humennom od začiatku tohto volebného obdobia. Vnímam ho ako vhodného zástupcu mesta na post konateľa spoločnosti,“ poznamenal Miloš Meričko, primátor mesta.


Dozorná rada HES, s.r.o. má aktuálne troch členov. Mestské zastupiteľstvo schválilo obsadenie v zložení: Andrej Semanco, Ondrej Babjarčík a Branislav Čekovský.
O prípadnom rozšírení dozornej rady HES, s.r.o. na päťčlennú sa nerokovalo, keďže tento úkon podlieha zmene stanov spoločnosti.


Keďže nájomná zmluva, ktorá sa týka prenájmu energetických zariadení vo vlastníctve mesta Humenné energetickej spoločnosti s.r.o. sa končí k 31.12.2020, mestské zastupiteľstvo schválilo nájomnú zmluvu na dlhodobý prenájom hnuteľného a nehnuteľného majetku HES na dobu 10 rokov.


Schválený bol aj investičný plán HES s.r.o. na rok 2020.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Ing. Martin Lichman (uprostred) Ing. Martin Lichman (uprostred)
aktualizácia: 20.11.2020 | počet zobrazení: 604

Počet návštev od 18.09.2011: 3410480
Počet návštev dnes: 986
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie