Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Klienti a personál Domu sv. Júdu Tadeáša oslavovali 5. výročie fungovania sociálneho centra v Humennom

Klienti a personál Domu sv. Júdu Tadeáša oslavovali 5. výročie fungovania sociálneho centra v Humennom

Pred niekoľkými dňami, v utorok 29. októbra sa za účasti viacerých hostí uskutočnila oslava – výročie 5. roku od založenia Domu sv. Júdu Tadeáša v Humennom. Zainteresovaní vedia, že je to predovšetkým sociálne centrum a denný stacionár pre dospelých. Pod dohľadom odborného personálu tam poskytujú ambulantnú sociálnu službu, ktorou usilujú vytvárať harmonické a domáce prostredie. V rámci neho sa klienti socializujú, stretávajú svojich priateľov a rozvíjajú svoje zručnosti. Nie menej dôležitým poslaním je snaha o napĺňanie individuálnych potrieb a vedenie klientov k sebestačnosti a samostatnosti.

Priestory denného stacionára boli v spomínaný utorok zaplnené do posledného miesta. Ako povedala jeho vedúca Danka Pavlíková: „hlavným cieľom pripravovanej oslavy bolo stretnutie všetkých, ktorí sú nejakým spôsobom prepojení s Domom sv. Júdu Tadeáša. Preto sme bilancovali, spomínali na začiatky, aj na tohtoročné akcie a podujatia a diskutovali sme o zámeroch a plánoch do ďalších rokov“.

Na stretnutí sa zúčastnil aj primátor Humenného Miloš Meričko, ktorý sa podľa vlastných slov rád stretáva s klientmi, aj s personálom Domu sv. Júdu Tadeáša vždy, keď je k tomu príležitosť. Takéto oficiálno-pracovné stretnutie sa uskutočnilo aj v septembri tohto roku. Klientov i zamestnancov stacionára prijal vtedy Miloš Meričko priamo u seba v kancelárii primátora, počas akcie „Deň otvorených dverí na humenskej radnici“, ktorý bol súčasťou osláv Dní mesta Humenné 2019. Už vtedy prichádzali zo strany viacerých klientov návrhy a požiadavky, ktoré by tejto rôznovekej skupine obyvateľov mesta mohli uľahčiť život v Humennom. Primátor Miloš Meričko o rôznych témach s prítomnými diskutoval tiež počas účasti na oslavách.

Denný stacionár ako sociálne centrum má sídlo v budove mestskej detskej polikliniky (ulica Štefánikova 29).

Počas pracovných dní, v čase od 7:30 do 16:00 ponúka dospelým osobám, ktoré sú odkázané na pomoc inej fyzickej osoby a sociálnu službu v zariadení len na určitý čas počas dňa, zmysluplné trávenie času v príjemnom prostredí.
Odbornú starostlivosť zabezpečuje personál, ktorý vytvára denný program vzhľadom na individuálne potreby klientov.

Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 04.11.2019 | počet zobrazení: 1408

Počet návštev od 18.09.2011: 3130126
Počet návštev dnes: 197
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie