Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Albín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Káčer na bicykli

Káčer na bicykli

Peter Káčer, správca Nadácie TA3, zavítal v rámci svojej cesty „Naprieč východným Slovenskom“ aj do Humenného. Nadácia je založená výlučne na podporu a propagáciu verejnoprospešného účelu, ktorým je individuálna podpora sociálne slabých a znevýhodnených občanov, podpora organizácií zaoberajúcich sa deťmi, dospelými osobami, ako aj seniormi a aktuálna pomoc pri živelných katastrofách a hromadných nešťastiach.


Charitatívna akcia sa uskutočňuje počas prvého augustového týždňa. V rámci týchto dní Peter Káčer precestuje na svojom špeciálne upravenom trojkolesovom bicykli 7 etáp. Začiatok svojej cesty odštartoval v Tatrách, kde jeho cyklotrasa aj skončí, ale doteraz navštívil už mestá Medzilaborce, Snina, Poprad, Bardejov, Michalovce a samozrejme svoju zastávku mal aj v Humennom, vo štvrtok 4. augusta 2016. Každá prejdená etapa predstavuje konkrétny príbeh jednotlivca alebo skupiny, ktorému Nadácia TA3, na čele s Petrom Káčerom, pomôže.


V Humennom pred Mestským úradom privítal Petra Káčera, spolu s ďalšími členmi jeho cyklistickej skupiny, viceprimátor Ing. arch. Andrej Semanco. Vyjadril mu veľkú podporu a obdiv v jeho odhodlaní pomáhať druhým, aj napriek vlastnej neľahkej situácii. Telesné postihnutie však pre Petra Káčera nie je žiadnym problémom. Počas stretnutia tento hrdina sršal optimizmom a veselou náladou. Tú mu vyčarili nielen fanúšikovia, ktorí ho prišli podporiť, ale aj kultúrny program, ktorý si na jeho krátkej zastávke pripravili deti z Detského folklórneho súboru Chemloňáčik. Vzácneho hosťa privítali folkloristi tradične chlebom a soľou. Okrem toho sa Peter Káčer zapísal do Pamätnej knihy mesta. Krátku zastávku v Humennom využil na občerstvenie a úprimné rozhovory s ľuďmi. Atmosféra plná pozitívnej energie, ktorú so sebou na bicykli priviezol Peter Káčer, bola nabitá emóciami a každý účastník si z nej odniesol milú spomienku na tohto bojovníka na kolesách.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.08.2016 | počet zobrazení: 30352

Počet návštev od 18.09.2011: 3615086
Počet návštev dnes: 370
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie