Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » KOMUNITNÉ CENTRUM v nových priestoroch

KOMUNITNÉ CENTRUM v nových priestoroch

Tlačová správa/Humenné. 1.6.2020. V rámci Národného projektu Komunitnej služby v mestách a obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít – II. Fáza je poskytovaná sociálna služba v novopostavenom Komunitnom centre Humenné, Podskalka 6426/97 od februára 2020.
Trvanie projektu: január 2018 – január 2020.


Na slávnostnom otvorení sa zúčastnila Darina Barančíková, regionálna koordinátorka Národného projektu Komunitné centrá, Silvia Knapiková, riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža v Humennom, Anna Sotáková, predsedníčka Sociálnej a zdravotnej komisie pri MsZ, Rastislav Zubaj, regionálny koordinátor Národného projektu TSP a TP, Ladislav Bogdan, vedúci Odboru sociálnych vecí a starostlivosti o obyvateľov, Miroslav Turčan, vedúci Odboru koncepcie a rozvoja mesta, Milan, Kuruc, riaditeľ Technických služieb, Marián Zub, náčelník Mestskej polície, Marek Lukacko, riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ.


„Z nenávratného finančného príspevku mesto získalo dotáciu vo výške 240 475,81 eur, pričom celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené na 253 132,43 eur. Cieľom projektu je podpora výstavby nových komunitných centier v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít," uviedol primátor mesta Miloš Meričko s tým, že centrum má slúžiť na skvalitnenie a zabezpečenie aktivít pre príslušníkov rómskej národnosti.


S výstavbou sa začalo koncom roka 2018, realizácia stavebných prác sa skončila presne o rok. Kapacita komunitného centra je pre 64 návštevníkov.


„Na zlepšenie sociálnych podmienok samospráva zriadila Komunitné centrum Humenné, ktoré svoju činnosť začalo ešte v máji minulého roku. Jeho hlavným účelom je poskytovanie podpory fyzickej, ekonomickej a sociálnej regenerácie zanedbaných komunít v mestských a vidieckych oblastiach. K najstabilnejším a najpravidelnejším návštevníkom patria práve deti a mladí ľudia z lokality Podskalka," konkretizoval M. Meričko.


Komunitné centrum vykonávalo svoju činnosť od mája 2019 v priestoroch Centra voľného času Dúha. Potreba výstavby samostatnej budovy pre tieto účely bola preto žiaduca.


Dispozične sa nové priestory v lokalite Podskalka členia na vstupnú chodbu, prestrešené átrium, klubovú a komunitnú miestnosť s kuchynskou linkou, kanceláriu pre pracovníkov, zariadenia na osobnú hygienu, sklad a miestnosť pre upratovačku. Čo sa interiéru týka, vybavené je kancelárskym nábytkom, tiež spotrebičmi – sporák a chladnička.


„Komunitné centrum poskytuje sociálne poradenstvo, pomoc pri príprave na školské vyučovanie, zabezpečuje záujmovú činnosť a vykonáva komunitnú prácu. Pre služby jednotlivcov i skupiny sú k dispozícii traja zamestnanci, a to odborný pracovník – garant komunitného centra, odborný pracovník a asistent odborného pracovníka," podotkol humenský primátor.


Od vzniku centra je evidovaných viac ako 150 detí. K najobľúbenejším aktivitám patrí futbal. Okrem športu pracovníci u detí rozvíjajú jemnú motoriku a podporujú ich kreativitu aj formou tvorivých dielní. Cieľom je zabezpečiť kvalitné a zmysluplné trávenie voľného času, pomoc pri príprave na školské vyučovanie.


„Služby komunitného centra využíva aj 128 stálych dospelých klientov. Aktivity sú zamerané na pomoc pre fyzické osoby v nepriaznivej sociálnej situácii, pri hľadaní zamestnania či kontaktovanie úradov a organizácií. V komunitnom centre sa zabezpečuje tiež záujmová a preventívna činnosť, ako je starostlivosť o zdravie, hygiena a environmentálna výchova," skonštatovala Darina Barančíková, regionálna koordinátorka Národného projektu Komunitné služby.


V rámci komunitnej rehabilitácie sa u klientov obnovujú zručnosti, aby sa uplatnili na trhu práce.


„V Komunitnom centre v Humennom je vytvorený priestor, ktorý bude slúžiť všetkým občanom v prípade, že potrebujú pomoc s konkrétnym sociálnym problémom," dodal Miloš Meričko.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Slávnostné prestrihnutie pásky Slávnostné prestrihnutie pásky
« predchádzajúci Slávnostné prestrihnutie pásky Komunitné centrum v lokalite Podskalka Otvorenie Komunitného centra v lokalite Podskalka Komunitná miestnosť Otvorenie Komunitného centra v lokalite Podskalka Komunitné centrum v lokalite Podskalka
aktualizácia: 01.06.2020 | počet zobrazení: 2523

Počet návštev od 18.09.2011: 3119922
Počet návštev dnes: 95
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie