Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Ľubomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » KINO FAJN pripravené, no zatiaľ bez návštevníkov

KINO FAJN pripravené, no zatiaľ bez návštevníkov

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal opatrenie, ktorým sa obmedzuje predaj vstupeniek (miesteniek) tak, aby boli dodržané dvojmetrové odstupy sediacich divákov. Dvojsedačka alebo dve sedadlá vedľa seba môžu byť predané iba na požiadanie, a to pre rodinných príslušníkov alebo pre partnerov.


„Kino Fajn má po úpravách k dispozícii 50 miest na sedenie. Návštevníci budú musieť sedieť presne na tom mieste, ktoré budú mať uvedené na vstupenke. Z tohto dôvodu je online predaj vstupeniek do odvolania pozastavený. Čo sa týka príbuzenských vzťahov, nemáme právo legitimovať obyvateľov," objasnila Marta Helemiková, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska.


Hygienické zariadenia prevádzky musia byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami, taktiež je nutná ich dezinfekcia každú hodinu. Je potrebné zabezpečiť nefunkčnosť prístrojov, ktoré vytvárajú aerosól – napríklad sušiče rúk.


Pred každým predstavením sa musia dezinfikovať dotykové plochy, a to kľučky, držadlá aj pulty. Taktiež je zakázaný predaj a konzumácia pokrmov alebo nápojov. Návštevníci po zakúpení vstupeniek musia zaujať svoje miesto v sále, pričom prevádzkovateľ zabezpečí aspoň jednu osobu, ktorá dohliada na dodržiavanie uvedených pravidiel.


Návštevníci sú povinní nosiť rúška.


Programovanie filmov ovplyvňuje veľa faktorov
Pre koronavírus sa všetky plánované celosvetové premiéry presunuli nielen na jeseň, ale aj na neskoršie obdobie.


„Kino Fajn je na premietanie pripravené, len čakáme na ponuku a povolenie od filmových spoločností. Možno to bude v posledný májový víkend," skonštatovala Marta Helemiková.


Premietanie filmov nie je jednodňová záležitosť.


„Filmové spoločnosti musia ponúknuť filmy, ktoré môžeme odpremietať a na ktoré majú práva. Na základe ponuky vyberáme filmy podľa voľnej kapacity sály. Následne ich objednáme u filmovej spoločnosti. Potvrdenie objednávky niekedy trvá aj tri dni. Čakáme na rozpis dopravných dispozícií – to znamená, kedy film dostaneme na digitálnom nosiči. Po jeho nahratí na server je potrebné získať kľúč na samotné spustenie. Ten nám posielajú filmové spoločnosti emailom," vysvetlila proces programovania Katarína Matuškovičová z MsKS.


Momentálne sú v ponuke len staré filmy, pričom jednotlivé filmové spoločnosti kompletizujú zoznam titulov, ktoré od júna môžu byť v ponuke.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

aktualizácia: 20.05.2020 | počet zobrazení: 460

Počet návštev od 18.09.2011: 3179997
Počet návštev dnes: 1414
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie