Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom

KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom

V rámci jarného upratovania (od 7. do 30. apríla) prebieha výzva s názvom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA. Zapojiť sa môže každý, kto chce pomôcť životnému prostrediu a zároveň skrášliť i vyčistiť naše mesto.


Sobota (24.4.) patrila najmladšiemu sídlisku v našom meste. Dobrovoľníci si tentokrát vzali „na mušku“ okolie záchytného parkoviska (pri potravinách) na Ulici SNP. O enormnom množstve odpadu svedčali vrecia, ktoré sa veľmi rýchlo napĺňali. Kopy plastových fliaš, plechovky, obaly, sklo, kusy oblečenia, nádoby od oleja či zmesi do ostrekovačov, bandasky… prekvapením bol televízor, vysávač, železné rúry.


Dnešnými hrdinami sa stali mladí hokejbalisti i volejbalisti s trénermi, rodiny s deťmi, jednotlivci, ale aj poslanci mestského zastupiteľstva. Nechýbal ani primátor mesta Miloš Meričko s rodinou.


„Som veľmi príjemne prekvapený, že sa do našej výzvy Každé vrece sa ráta zapojilo veľa dobrovoľníkov, Humenčanov. Na druhej strane som sklamaný, koľko neporiadku sme našli a to nielen na Sídlisku pod Sokolejom, ale počas minulých víkendov aj pri Laborci či na Hubkovej. Potešila ma aktívna účasť malých pomocníkov – športovcov i ďalších jednotlivcov,“ povedal Miloš Meričko, primátor mesta.


Vytvorili si až tri zberné miesta, na ktorých bolo dovedna 94 vriec. O vyvezenie odpadu sa hneď postarali Technické služby mesta Humenné.


Pri neporiadku sa naskytol aj príjemný pohľad na malú jašteričku, z ktorej najmenší mali veľkú radosť. Po odfotografovaní sme ju vrátili do jej domáceho prostredia – už ale vyčisteného.


Výzva KAŽDÉ VRECE SA RÁTA i jarné upratovanie mesta potrvá do konca apríla. Pobyt v prírode môžete kedykoľvek spojiť aj so zberom odpadkov.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom
« predchádzajúci KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom KAŽDÉ VRECE SA RÁTA – Sídlisko pod Sokolejom
aktualizácia: 24.04.2021 | počet zobrazení: 3262

Počet návštev od 18.09.2011: 3799479
Počet návštev dnes: 244
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie