Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2022   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Václav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » KAŠTIEĽ V HUMENNOM k narodeninám

KAŠTIEĽ V HUMENNOM k narodeninám

Jubilujúce 60 ročné Vihorlatské múzeum vydalo obrazovú publikáciu Kaštieľ v Humennom.


Na sklonku roka svojim návštevníkom a priaznivcom ponúka múzeum historicky prvú publikáciu venovanú renesančnému kaštieľu v Humennom – sídlu Vihorlatského mú­zea.


Prezentačná publikácia vychádza pod názvom Kaštieľ v Humennom na 240 stranách veľkého formátu po vyše dvojročnej textovej a grafickej tímovej príprave. Na jednotlivých snímkach je prezentovaný súčasný majestátny exteriér a dobové zábery kaštieľa od obdobia 17. storočia, jedinečné uchované interiéry s pôvodným zariadením a výzdobou, spolu s unikátnymi umelecko-historickými zbierkovými predmetmi múzea.


Najnovšia publikácia múzea ponúka množstvo dosiaľ nepublikovaných detailných pohľadov na zreštaurovanú architektúru a interiérovú výzdobu historickej budovy, ako aj majstrovskú a umeleckú zručnosť, múzeom spravovanú a uchovávanú, v bohatej kaštieľskej zbierke obrazov, zbierkach sakrálneho umenia, historických zbraní, hodinových strojov, porcelánu, dobového nábytku a numizmatickej zbierky, tvoriacich súčasť umelecko-historickej expozície.


Obrazová kniha s textovými pasážami v slovensko-anglickej jazykovej verzii dokumentuje vznik, výstavbu a vývoj kaštieľskeho sídla v Humennom a zároveň približuje aj významné etapy novodobej rozsiahlej rekonštrukcie historickej budovy kaštieľa.


Obsahové zameranie nadčasovej prezentačnej publikácie múzea je symbolickým spojením historického objektu a múzejnej inštitúcie, ktorá svoju činnosť začala pred šesťdesiatimi rokmi na pôde kultúrnej pamiatky v objekte renesančného kaštieľa.


Kniha vychádza s finančnou podporou Prešovského samosprávneho kraja a ďalších donorov. Najnovšiu knižnú publikáciu Vihorlatského múzea v Humennom si môžu záujemcovia zakúpiť v kníhkupectve Na korze na Námestí slobody (aktuálne zatvorené, do uvoľnenia opatrení) a po sprístupnení múzea aj na pôde Vihorlatského múzea (v súčasnosti je múzeum neprístupné kvôli rekonštrukcii nádvoria).


Mgr. Jana Fedičová
Vihorlatské múzeum v Humennom


Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Publikácia KAŠTIEĽ V HUMENNOM Publikácia KAŠTIEĽ V HUMENNOM
« predchádzajúci Publikácia KAŠTIEĽ V HUMENNOM Publikácia KAŠTIEĽ V HUMENNOM Publikácia KAŠTIEĽ V HUMENNOM nasledujúci »
aktualizácia: 20.12.2020 | počet zobrazení: 1476

Počet návštev od 18.09.2011: 4552660
Počet návštev dnes: 843
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie