Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Jazdný pruh a križovatka

Jazdný pruh a križovatka

Dopravnú štruktúru mesta Humenné rozdebatoval primátor Miloš MeričkoJaroslavom Kmeťom, štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy SR a Jozefom Fabianom, riaditeľom Investičnej výstavby a správy ciest Košice / Slovenská správa ciest (SSC) podrobne v šiestich témach.


Vybudovanie priebežného jazdného pruhu na okružnej križovatke pod nadjazdom v Humennom
Mesto Humenné požiadalo listom Železnice SR o prenájom pozemkov o výmere cca 580 m2 potrebných pre vybudovanie priebežného jazdného pruhu.
Po získaní prísľubu na prenájom pozemkov mesto Humenné zabezpečí vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné konanie.
Stavebné povolenie a realizáciu stavby priebežného jazdného pruhu má zabezpečiť Slovenská správa ciest, keďže ide o cestu 1. triedy.


  • Keď mesto začne rokovania, pripraví dokumentáciu a bude mať platné územné rozhodnutie, nápomocná bude Slovenská správa ciest, ktorá posunie výstavbu do svojho programu investičných akcií.

Križovatka Sninská – Jasenovská v Humennom
Križovatka I/74 a III/3831 Humenné je situovaná tesne za mostom cez rieku Laborec v Humennom na ceste I/74. Musia cez ňu prejsť všetky vozidlá dopravného spojenia miest Humenné – Snina ako aj vozidlá zo 7-tisícového Sídliska pod Sokolejom smerujúce do centra mesta a na smery Košice, Prešov, Medzilaborce a Snina, čo spôsobuje pravidelné dopravné preťaženie.
Mesto Humenné má zabezpečiť projektovú dokumentáciu pre územné konanie a vydanie územného rozhodnutia na križovatku (rekonštrukcia investora s rozšírením cesty a cestná svetelná signalizácia s NN elektrickou prípojkou)
SSC má po vydaní právoplatného územného rozhodnutia pokračovať v príprave a realizácii tejto investičnej akcie.


  • Dôležité bude myslieť na zosúladenie svetelných signalizácií. Priepustnosť križovatiek v rannej a popoludňajšej špičke, cieľ, ktorý má mesto Humenné, je treba riešiť aj z technickej stránky.

„Cesta na východ je z Bratislavy dosť ďaleká, preto sa budem snažiť pomôcť regiónu východného Slovenska, čo najviac infraštruktúru zlepšiť. A Humenné samozrejme nevynímajúc. Vo financiách by som hlavný problém nevnímal, i keď v budúcnosti sa majú viac podporovať „zelené“ projekty – cyklodoprava, železnica alebo digitalizácia. Európska komisia schválila pre Slovensko na obnovu infraštruktúry 8 miliárd eur a vyčerpať ich musíme do konca roku 2024. Kto skôr príde, ten dostane najviac. A ja by som rád videl, keďže som Humenčan, aby „driverom“ v kvalitných projektoch bol východ Slovenska a práve tu by sa mohli preinvestovať peniaze. Potom by sme už nemuseli počúvať politikov, že na východe nič nie je…" dodal Jaroslav Kmeť.

Marián Škuba Tlačový referát Mestský úrad

« späť

Križovatka Sninská - Jasenovská Križovatka Sninská - Jasenovská
aktualizácia: 14.06.2020 | počet zobrazení: 764

Počet návštev od 18.09.2011: 3636952
Počet návštev dnes: 448
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie