Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Cyril, Metod
Sviatok svätého Cyrila a Metoda


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Jakub Petráš - hráč mesiaca február

Jakub Petráš - hráč mesiaca február

Univerzál VK Spartak UJS Komárno Jakub Petráš získal ocenenie Hráč mesiaca február v Edymax extralige mužov 2019/2020. V ankete triumfoval premiérovo, potvrdil doterajšiu nadvládu diagonálnych hráčov.


O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok. Pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí.


Jakub PETRÁŠ
V mesiaci február vyhralo Komárno posledné tri zápasy nadstavbovej časti, vďaka čomu sa predralo na tretie miesto a vyhralo úvodný duel play-off s Prešovom (aktuálne už Spartak vo štvrťfinále východniarov vyradil a je v semifinále extraligy). Dvadsaťjedenročný rodák z Humenného nazbieral v týchto štyroch zápasoch dokopy 84 bodov (7 es, 6 blokov).


Odchovanec Humenného vstúpil do seniorského volejbalu v COP Trenčín, kde v rokoch 2013 – 2017 odohral štyri extraligové sezóny. Ďalšie dva ročníky (2017 – 2019) strávil v myjavskom drese, do Komárna prestúpil začiatkom tejto sezóny.


„Ocenenie hráč mesiaca je pre mňa veľkým potešením a veľkou poctou zároveň, že to vyšlo práve na mňa. Môj herný prejav mohli posúdiť volejbaloví znalci i „neznalci“, ľudia ktorí sledujú slovenský volejbal či konkrétne dianie v Komárne. Môj subjektívny názor je, že sa mi darilo vo vynikajúcej komárňanskej atmosfére i v zápase, ktorý bolo možné zhliadnuť pri televíznych obrazovkách," povedal na úvod Jakub Petráš.


V ankete ste porazili aj spoluhráčov (Zaťko a Ogurčák). Ako znášali harcovníci, že vyhral mladík? – „Starí corgoni to určite nevedia predýchať, že ich porazilo mladé mäsko… Ale nie, žartujem… Ocenenie hráča mesiaca je odkazom práce celého družstva, ak by sme nemali Ogurčáka a Zaťka, zrejme teraz nerobíme rozhovor (smiech). Nezabúdam teda ani na ostatné výrazné mená kádra, všetci prikladáme spoločne ruku k dielu. Súperíme medzi sebou iba v rámci tréningu."


VK Spartak UJS Komárno prezentuje aktuálne veľmi dobrú fazónu. Sú finálne ciele v extralige najvyššie? – „V mene celého tímu z Komárna ďakujem za spätnú väzbu od ľudí, ktorí nás sledujú, ženú vpred. Ambície? Príde mi už trochu klišé rozprávať iba o zlatých medailách, lebo v každom rozhovore sa to interpretuje, opakuje. Každý chce byť prvý, chce vyhrať. Vezmem to teda úplne z iného konca… Budem rád, ak po skončení sezóny na spoločnom obede budeme hovoriť o celoročnej spokojnosti. Každý musí spraviť maximum, hráči, tréner, realizačný tím… Koho by nepotešila zlatá „placka“? Každého!"


Sledujete jedným očkom aj humenský volejbal? ŠK Gymnázium Humenné si drží v 1. lige skupiny Východ pozíciu lídra… - „Som rád, že sa chlapcom darí. Registrujem v družstve mix mladých, menej skúsených a harcovníkov, ktorí zažili chvíle humenskej extraligy. Držím im palce, „naj šickych na zápasoch bombarduju“, snáď sa humenský volejbal raz opäť vráti na extraligovú volejbalovú mapu," dodal Jakub Petráš.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad


foto: VK Spartak UJS Komárno

« späť

Jakub Petráš - hráč mesiaca február Jakub Petráš - hráč mesiaca február
aktualizácia: 06.03.2020 | počet zobrazení: 601

Počet návštev od 18.09.2011: 3123263
Počet návštev dnes: 588
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie