Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Investičné akcie v „koronačase“ plynú

Investičné akcie v „koronačase“ plynú

Humenné. 26.03.2020. Pro­gram kontrolného dňa znamenal prehliadku aktuálne prebiehajúcich investičných akcií na území mesta Humenné. Po obhliadke výstavby Materskej školy v lokalite Podskalka nasledovalo zistenie aktuálneho stavu výstavby 38 bytovej jednotky na Sídlisku pod Sokolejom. Primátor mesta Miloš Meričko sa následne oboznámil s rekonštrukciou chodníka na Ševčenkovej ulici, ktorý bude súčasťou plánovaných cyklotrás, videl stav prác na Zariadení pre seniorov v Humennom (v lokalite Dubník), na záver v areáli cintorína skontroloval odstránené 20-ročné skladisko hliny, čím sa rozšírila kapacita hrobových miest.


V časti Sídliska pod Sokolejom vyrastá nový bytový dom, v ktorom sa bude nachádzať 38 bytových jednotiek. Novostavba päťpodlažnej budovy sa aktuálne nachádza na „druhom" poschodí. Aktuálne sa na stavbe nachádza 12 až 15 ľudí. Problém môže nastať, ak by bol nariadením vlády obmedzený počet pracovníkov na stavenisku. Vtedy môže byť ovplyvnený časový harmonogram realizácie stavby. Súčasné opatrenia proti rozširovaniu koronavírusu sa snažia riešiť prácou v malých skupinkách.


Strop prvého podlažia sa betónoval uplynulú sobotu (pozn. 21.3.), ďalší strop má byť vybetónovaný koncom tohto týždňa. Práce prebiehajú aj cez víkend, nemalo by preto byť problémom realizovať ešte štyri nadzemné podlažia, poslednou bude konštrukcia strechy. Situáciu na stavbe sťažoval vietor, lebo nebolo možné pracovať so žeriavom.


Primátor si obzrel aj vnútorné priestory stavby, ktoré budú vytvárať jedno, dvoj i trojizbové byty. Na prízemí budú štyri byty s balkónmi, počnúc druhým nadzemným podlažím bude po osem bytov s balkónmi.


Miloš Meričko sa zaujímal aj o vonkajšie priestory, ktoré budú tvoriť blízke okolie bytového domu. Zo západnej strany bytovky sa má realizovať chodník, ostatnú časť bude tvoriť zeleň. Problémom je voda, ktorá po dažďoch z povrchu nepresakuje. Pri východnej časti budovy sa zriadi parkovacia plocha s celkovou kapacitou 43 parkovacích mi­est.


„Som veľmi rád, že aj napriek ťažkej situácii, keď riešime obmedzenia v rámci nákazy koronavírusom, investičné akcie pokračujú. Videli sme aktuálny stav na všetkých objektoch, ich stavbyvedúci ma ubezpečili, že pokiaľ nezasiahnu opatrenia zo strany vlády alebo Ústredného krízového štábu, budú pokračovať, lebo počasie je vyhovujúce. Chodník na Ševčenkovej ulici bude občanom k dispozícii do dvoch týždňov, materská škola v lokalite Podskalka bude hotová koncom mája, bytovka na Sídlisku pod Sokolejom má termín ukončenia prác do konca júla, momentálne sa práce nachádzajú na druhom podlaží. Časovo náročnejšie sú práce v zemi, výstavba podlaží by sa mala realizovať už v rýchlejšom tempe. Rovnako v časovo dobrom stave sú práce aj na Zariadení pre seniorov na Dubníku. Potešilo ma, že odprataná je dvadsaťročná kopa hliny a odpad. Z plochy, kde v tomto roku budeme môcť začať s druhou etapou rozšírenia cintorína," konštatoval Miloš Meričko.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Kontrolný deň 26. marca Kontrolný deň 26. marca
« predchádzajúci Kontrolný deň 26. marca Novostavba bytovky na Sídlisku pod Sokolejom Novostavba bytovky na Sídlisku pod Sokolejom Kontrolný deň 26. marca Kontrolný deň 26. marca Novostavba bytovky na Sídlisku pod Sokolejom
aktualizácia: 27.03.2020 | počet zobrazení: 1663

Počet návštev od 18.09.2011: 3411130
Počet návštev dnes: 1636
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie