Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenský futbal na rázcestí

Humenský futbal na rázcestí

Humenné, 16.7.2012 – Humenský futbal je na rázcestí minimálne 10 rokov, a to odkedy je v súkromných rukách, resp. odkedy je to s r.o. a konateľom je vždy iba jeden človek, ktorý rozhoduje sám o všetkom dianí v klube.

Tejto spoločnosti postupne narastali astronomické dlhy (odhadom 250 000,–eur), boli im zablokované účty a vznikalo množstvo ďalších problémov v súvislosti s jej fungovaním. Mesto Humenné samozrejme financuje mládež, bez ktorej by futbalové A-čko nemohlo ani fungovať. Rovnako poskytuje štadión pre mládež, ale aj pre dospelé kluby, čo ročne stojí mesto a daňových poplatníkov 68 260,– eur.

Rokovania a sľuby

Na MsÚ prebehlo niekoľko pracovných stretnutí, kde sa hľadalo riešenie pre 1.HFC, dvakrát o tom rokovalo MsZ a následná dohoda znela, že 1.HFC sa spojí s klubom FK, ktorý nemá žiadne dlžoby. Konateľ p. Paraska navrhol, že 1.HFC dá do konkurzu. Zmenia sa stanovy tak, že primátorka mesta bude čestným predsedom klubu, a to z toho dôvodu, že sponzori prejavili záujem financovať futbal alebo šport, len za podmienky, že kluby nebudú mať dlžoby a primátorka bude akýmsi garantom transparentnosti.

Pri týchto rokovaniach právnik mesta upozornil, že sa zmenili stanovy Fut. zväzu a že takýto prepis nie je možný, a že nebol povolený ani iným väčším klubom.

Manažér klubu p. Friga a konateľ klubu p. Paraska nás ubezpečili, že všetko prebehne v poriadku. Oni podajú žiadosť na Fut. zväz a následne to vybavia, nakoľko takýto krok môže urobiť iba HFC.

Skutočnosť

Skutočnosť je však taká, že terajšie vedenie 1.HFC nás zavádzalo tvrdeniami, že nový klub, údajne nepreberie žiadne záväzky ani dlhy, a keď sme poslali zmluvu, ktorú sme podpísali ohľadom zlúčenia klubov, že FK preberá či už celý klub alebo športovú činnosť bez záväzkov a pohľadávok, manažér p. Friga doniesol túto zmluvu späť a chcel, aby tam tieto slová neboli, čo by znamenalo, že nový klub by zobral všetky dlhy, ktoré odhadujem na cca 250 000,–eur, na seba s tým, že p. Friga tvrdil, že na seba nič nepreberáme.

Právnici mali ale iný názor, a preto sme vyžiadali oficiálne stanovisko od Futbalového zväzu, ktoré klub 1.HFC údajne dostal poštou ešte pred mesiacom a ktorý nám zatajil.

Citujeme časť Stanoviska Slov. Fut. zväzu:

Prevod futbalového klubu je možné preto uskutočniť len na základe zmluvy o predaji podniku, nie je možné previesť len časť klubu (podniku), lebo časť práv klubu alebo družstvo nie sú samostatnou organizačnou zložkou klubu, preto je nevyhnutné v danom prípade previesť podnik — futbalový klub celý (…)

Ak má byť futbalový klub prevedený z 1.HFC na FK o.z , je tak možné urobiť len zmluvou o predaji celého podniku (…)

Čo znamená, že ak by sa táto zmluva podpísala, nastal by rovnaký stav v FK ako bol v 1.HFC, len dlžník by nebol p. Paraska, ale predseda nového klubu, resp. primátorka ako čestná prezidentka klubu, čo považujem za obrovský podvod a chladnokrvný kalkul.

« späť

aktualizácia: 25.07.2012 | počet zobrazení: 53235

Počet návštev od 18.09.2011: 3789387
Počet návštev dnes: 658
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie