Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskú radnicu navštívil Ironman

Humenskú radnicu navštívil Ironman

Na humenskej radnici sa v stredu zastavil najväčší slovenský Iron man. Humenčan Marek Nemčík doniesol primátorke Jane Vaľovej ďakovnú spomienkovú plaketu za ústretovosť, keďže mesto mu umožnilo pravidelne trénovať v mestskej plavárni ešte pred jej otváracími hodinami.


Marek Nemčík sa venuje kráľovskej triatlonovej disciplíne, tzv. Ironmanu, ktorý pozostáva z 3,8 km plaveckej časti, 180 km jazdy na bicykli a 42,2 km dlhého maratónskeho behu. Toto pre bežného človeka pár týždňové tréningové sústo dokáže zvládnuť za zhruba 10 hodín. Humenčan je slovenský rekordér v počte absolvovaných Ironmanov, keď ich doteraz zvládol rovných 70. Ďalší Slovák v tomto rebríčku ich má „len“ 35. Zatiaľ najviac sa tento držiteľ profesionálnej licencie zapotil v lete roku 2016, keď za necelý mesiac absolvoval päť pretekov. To sa v našich končinách zatiaľ nepodarilo.


„Vážim si, že mi vedenie mesta na čele s pani primátorkou, takto vychádza v ústrety. Spolu s dvoma mojimi sparingpartnermi zo Supernova Triathlon Team, chodíme takmer každý deň medzi 7.30–9.00 hod. na humenskú plaváreň. Je to pre nás neoceniteľná pomoc, že v tom čase môžeme využívať bazén len pre naše tréningové potreby. Ročne tam takto odplávam zhruba 400 kilometrov. Okrem toho každý týždeň strávim 20 hodín tréningom cyklistiky a behu a približne rovnaký čas venujem aj plávaniu,“ povedal počas stretnutia na radnici.


S primátorkou sa rozprávali o jeho športových úspechoch, medzi ktoré sa radia viaceré medaily alebo aj umiestnenie v prvej desiatke kategórie Pro elite, na pretekoch v Poľsku v roku 2015. Železný muž z Humenného má aj doktorát zo športových vied na Prešovskej univerzite. Primátorke ponúkol, že jej zostaví individuálny tréningový plán, aby sa aj pri svojej časovej zaneprázdnenosti mohla viac venovať športu. „Nikto z nás nemladne, a tak túto Vašu ponuku isto dobre zvážim,“ povedala mu.


M. Nemčík má viacerých menších sponzorov, ktorí mu pomáhajú s finančným pokrytím nákladov na triatlonovú sezónu, o dotáciu z mesta nikdy nežiadal. Najbližšie má v pláne zúčastniť sa na pretekoch v Južnej Afrike. Na uplynulý ročník tamojšieho Ironmana si nespomína práve najlepšie. Zhruba kilometer pred koncom plaveckej časti sa zrazil s obrovskou medúzou, ktorá ho popálila. Po tom, čo mal problém vôbec doplávať k brehu, musel odstúpiť z pretekov. Ako dodal, tentoraz by sa radšej venoval športovým výkonom ako návšteve juhoafrických lekárov.

« späť

aktualizácia: 25.01.2017 | počet zobrazení: 16279

Počet návštev od 18.09.2011: 3630436
Počet návštev dnes: 3726
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie