Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí školáci odohrali úvodné kolo Detskej ligy v malom futbale

Humenskí školáci odohrali úvodné kolo Detskej ligy v malom futbale

Úvodným kolom sa v našom meste začali zápolenia v Detskej lige v malom futbale. Do novej súťaže sú zapojené všetky základné školy v Humennom v kategóriách starší žiaci (U15) a mladší žiaci (U13 a U10). Niektoré školy neobsadili všetky kategórie, napr. ZŠ Podskalka sa zúčastňuje len v kategórii U10 a ZŠ Kudlovská v U15. Na druhej strane ZŠ Dargovských hrdinov postavila dokopy až 5 družstiev v týchto troch kategóriách.


Detskú ligu v malom futbale zastrešuje a organizuje Slovenský zväz malého futbalu v spolupráci s odborom marketingu Mestského úradu v Humennom. Ako sme sa dozvedeli od prezidenta Slovenského zväzu malého futbalu a jedného z iniciátorov vzniku tejto zaujímavej myšlienky Petra Králika, nápad zorganizovať takúto súťaž nosil v hlave už od roku 2016. Po pozitívnej odozve od primátorky mesta Jany Vaľovej a riaditeľov škôl sa teraz projekt začal úspešne realizovať.


Peter Králik: Až 200 detí môže športovať
„Rozmýšľali sme, či okrem „dospeláckych“ líg v malom futbale po Slovensku nevyskúšame aj nejakú súťaž pre deti. Začali sme s tým v Bratislave a dnes sa Detská liga hrá v 10 slovenských mestách, čo nás nesmierne teší. Ako rodáka z Humenného ma veľmi teší, že mladé talenty z nášho mesta môžu mať svoju ligu aj tu. Som veľmi vďačný mestu a riaditeľom škôl, že umožnili vyše 200 deťom, aby mohli pravidelne športovať. Očakávame od toho najmä zvýšený záujem detí o šport a pohybové aktivity. Určite je lepšie, ak si zahrajú malý futbal a pred zápasmi si aj zatrénujú, než by sa mali venovať iným „nešportovým“ aktivitám, ktoré ich zdraviu neprospejú,“ skonštatoval Peter Králik, ktorý nedávno získal aj Cenu mesta Humenné.


Najlepší tím si môže zahrať až na majstrovstvách sveta
Detská liga sa hrá v závislosti od veľkosti hracej plochy na škole systémom 4, resp. 5 hráči v poli + jeden brankár. V prípade priaznivého počasia sa hrá vonku, inak sa hrá v telocvičniach. Tímy odohrajú každý mesiac až do konca školského roka jeden dvojzápas vždy proti inému súperovi, resp. základnej škole. Najlepšie tímy postúpia na Majstrovstvá SR v malom futbale, ich víťaz zas priamo na Majstrovstvá sveta. Odozvy od mladých hráčov a ich rodičov, ale aj od samotných škôl po prvom odohratom kole sú podľa Petra Králika pozitívne. Ďalšie kolo Detskej ligy v malom futbale sa na humenských školách odohrá v piatok 23. novembra 2018.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 14.11.2018 | počet zobrazení: 3502

Počet návštev od 18.09.2011: 3747222
Počet návštev dnes: 1874
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie