Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Máj   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Počasie
Sobota 25.05.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 15°C
predpoveď na zajtra
Slnečno, možnosť búrky
cez deň 23°C / v noci 11°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí hokejisti zažívajú famóznu sezónu! Za víťazstvom v druhej lige idú bez prehry.

Humenskí hokejisti zažívajú famóznu sezónu! Za víťazstvom v druhej lige idú bez prehry.

Pán Kovalský, od kedy ste vzali humenských hokejistov pod svoje krídla, tak zažívajú neuveriteľnú sezónu. Chlapci majú na svojom konte iba výhry. Vráťme sa ale na úplný začiatok. Ako ste sa vlastne dostali k tomuto športu?

Takmer 16 rokov som sa venoval volejbalu, no pre zdravotné problémy som s ním musel skončiť. K hokeju som mal vždy veľmi blízko, hneď po volejbale to bol pre mňa šport číslo jeden. Voľba bola teda jasná. Pôvodne som chcel začať s hokejom v Prešove. Žiaľ, podmienky vtedy neboli priaznivé, tak som sa obzeral po inom meste, s ktorým by som mohol začať spolupracovať. Tak som sa dostal do Bardejova. Prenajal som štadión a začal som sa venovať hokeju komplexne od mládeže až po á-čko. Pretože len vtedy má hokej budúcnosť, keď sa berie ako celok. Nemá zmysel mať napríklad iba dorast alebo iba juniorov, pretože tí pôjdu vyššie, ale na ich miesto už nemáte koho dať. Hokejistov si musíte vychovať od detí až po dospelých.

Prečo ste sa rozhodli prísť do Humenného?

Keďže som v správnej rade HC Košice, našli sme prepojenie medzi extraligovými Košicami a 1. ligou v Bardejove. Podobnú spoluprácu som začal hľadať medzi prvoligovým Bardejovom a klubom opäť o súťaž nižšie. Do úvahy prichádzali viaceré kluby, ale rozhodol som sa pre Humenné, pretože vzdialenosť medzi oboma mestami nie je veľká, je tu zimný štadión a navyše v Bardejove je niekoľko šikovných hráčov práve z Humenného. Oslovili sme mesto a nadviazali sme spoluprácu. A ako som povedal, chceme robiť hokej komplexne, preto je dôležité mať kde rásť.

Druhá liga je rozdelená na dve časti – východ a západ. Humenčania (víťaz východu) sa „pobijú“ o celkové prvenstvo v druhej lige s Dubnicou (víťaz západu). Čo bude ďalej?

Víťaz tohto duelu sa stretne s Považskou Bystricou, ktorá v rámci play-out I. ligy skončila na poslednom mieste. Tieto kluby potom budú bojovať o postup do I. ligy, resp. o zotrvanie v nej.Pani primátorka, ste prezidentkou klubu MHK Bemaco Humenné, ktorý túto sezónu vyhral všetko, čo sa dalo. Ako vnímate tento úspech?

V Humennom sa hokej nerobil koncepčne 6 rokov. Chýbali nám niektoré ročníky, a tak sa stávalo, že buď hráči odchádzali do iných klubov, alebo s hokejom prestali. Teraz sa v hokeji začína budovať systém a postupne sa dostavujú výsledky. Humenčania mali vždy hokej v krvi, a preto sa teším, že sa tento šport opäť udomácnil v našom meste.

Hokej je na Slovensku športom číslo jeden. Oslovil asi všetky vekové kategórie nielen medzi mužmi, ale aj ženami. Predsa len, nie je obvyklé, aby post prezidenta klubu zastávala žena. Ako ste sa stotožnili s touto funkciou?

Hokej ako šport mám veľmi rada, ale nikdy mi nenapadlo, že sa doň budem musieť angažovať priamo. Ale vzniklo to z toho, že hokej potreboval po rokoch naštartovať a to aj tým, že bolo potrebné nájsť generálneho sponzora. Dôležitá je aj forma kontroly. Ako prezidentka klubu môžem odvolať predsedu správnej rady a ľudí v MHK v prípade, že by sa dialo niečo nekalé.

Prídete osobne povzbudiť hokejistov na prvý domáci zápas finálovej série II.ligy?

Ak budem v Humennom, určite prídem. Našim hokejistom silno držím palce.

Autorka: Michaela Slivková Kirňaková

« späť

aktualizácia: 18.02.2014 | počet zobrazení: 15753

Počet návštev od 18.09.2011: 2618555
Počet návštev dnes: 649
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie