Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,84%)
 
nie (31,56%)
 
mňa to nezaujíma (33,60%)
 
Celkový počet hlasov: 1375

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Klaudia
Deň boja za slobodu a demokraciu


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí hokejisti sa vrátia už pod zrekonštruovanú strechu zimného štadióna

Humenskí hokejisti sa vrátia už pod zrekonštruovanú strechu zimného štadióna

Humenská radnica ešte začiatkom leta vyhlásila verejné obstarávanie na opravu havarijného stavu strechy zimného štadióna, s odhadovanou hodnotou takmer pol milióna eur. Spomedzi štyroch oslovených firiem ponúkla najvýhodnejšie podmienky michalovská spoločnosť UNIKO. Tá sa zaviazala, že rekonštrukciu zrealizuje za 438 000 eur, pričom pôvodná suma projektovej dokumentácie bola vyčíslená na 489 tisíc eur. Mesto teda opäť ušetrilo značnú sumu, a to 51 000 eur. V utorok, 26. júla 2016, víťazná firma prevzala stavenisko na humenskom „zimáku“ a začala s jeho rekonštrukciou.


Práce budú okrem iného pozostávať z postupného odstránenia poškodenej PVC fólie zo strechy a plného klincovaného debnenia, ako aj nahradenia poškodenej tepelnej izolácie. Po odstránení poškodených vrstiev strechy, cez ktorú prenikala dažďová voda, dostane nový šat nielen hydroizolačný systém, ale aj stropné nosníkové debnenie, elektroinštalácia a mantinely.


Víťazná firma má podľa Ing. Mariána Šalatu z Odboru výstavby a územného plánovania humenskej radnice, 120 dní na zrealizovanie rekonštrukcie. Samotná oprava strechy by však mohla byť hotová už do konca septembra, k čomu sa zaviazali aj jej predstavitelia. Ukončovacie práce na rekonštrukcii budú potom prebiehať už za plnej prevádzky zimného štadióna. Humenská radnica si na zvládnutie tejto mimoriadnej situácie nemusela brať úver. Na rekonštrukciu zimného štadióna totiž pôjde časť peňazí z minuloročného rozpočtového prebytku, ktorý dosiahol sumu 1,33 milióna eur.


Primátorka Humenného, Jana Vaľová, nedávno dostala list od funkcionárov Východoslovenského zväzu ľadového hokeja (VsZĽH). Tí chceli vedieť, či sa MHK Humenné, aj kvôli momentálne zatvorenému štadiónu, prihlási do nového ročníka 1. ligy starších a mladších žiakov a hokejových prípraviek.


„Ak rekonštrukcia strechy prebehne bez komplikácií a bude nám priať aj počasie, mali by naše mládežnícke celky, prípadne aj seniorskí hokejisti, ktorých účasť ešte zvažujeme, účinkovať už v nadchádzajúcom ligovom ročníku. Po dohode s VsZĽH sme rovnako, ako napr. Bardejov, dostali výnimku a úvodné zápasy novej sezóny môžeme odohrať mimo nášho štadióna. Aj mnohé ďalšie kluby sú na tom podobne a prevádzku zimného štadióna spúšťajú až v septembri,“ skonštatovala Jana Vaľová.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 27.07.2016 | počet zobrazení: 14858

Počet návštev od 18.09.2011: 2794710
Počet návštev dnes: 672
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie