cez deň 14°C / v noci 10°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk

« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí futbalisti otočili zápas s Ľuboticami, víťazný gól dali v oslabení

Humenskí futbalisti otočili zápas s Ľuboticami, víťazný gól dali v oslabení

Výsledkovo zmiešaný víkend majú za sebou naši futbalisti. Svojich fanúšikov potešili najmä muži, ktorí dokázali na domácom trávniku otočiť zápas s FK Ľubotice a mladší dorastenci, ktorí si z Košickej Novej Vsi odniesli cenné víťazstvo.

S jednou zmenou oproti víťaznej zostave z predchádzajúceho zápasu v Dlhom Klčove (2:1), keď Lukáša Krajníka nahradil Jakub Šaro, nastúpili v sobotu naši futbalisti proti Sokolu Ľubotice. Hostia vsadili na legendárny prešovský betón a v úvode sa len prizerali veľkým šanciam našich ofenzívnych tromfov Voroňáka, Z. Cigána a Vasiľa. Naopak prvá šanca sa skončila gólom, keď Radoslav Kubánka nedal hlavičkou šancu nášmu gólmanovi. Vyrovnanie prišlo v úvode druhého polčasu, keď po Križanovského centri vyrovnal na 1:1 najlepší strelec súťaže Zdenko Cigán. Už o šesť minút sa však po druhej žltej karte (v zápise o stretnutí je uvedené, že po kritike a hlasitom prejave nesúhlasu s rozhodnutím rozhodcu) musel z ihriska porúčať Vladimír Voroňák. Tento moment paradoxne viac pomohol našim chlapcom a v 71. minúte po centri striedajúceho Zdenka Cigána rozjasal tribúny kapitán Cyril Vasiľ. Hoci hostia si potom vytvorili dve šance, konečný výsledok sa už nezmenil.

Naši futbalisti sa po tretej výhre v rade posunuli už na 7. miesto tabuľky. Ďalší zápas absolvujú už túto nedeľu o 16.00 hod. na ihrisku OFK – SIM Raslavice, ktorému patrí zatiaľ 5. miesto.

FK Humenné – Sokol Ľubotice 2:1 (0:1)
Zostava našich: Dominik Vohar – Matúš Babin, Jakub Bialončík, Jakub Šaro, Peter Petričko (46. Miroslav Cigán, 90. Dominik Šatník), Miroslav Porvazník, Cyril Vasiľ ©, Lukáš Križanovský, Vladimír Voroňák, Norbert Sališ, Zdenko Cigán.

Góly: 47. Zdenko Cigán, 71. Cyril Vasiľ – 23. Kubánka

ŽK: Voroňák – Martin Jakubčo. ČK: 53. Voroňák po druhej žltej karte. Pred 200 divákmi rozhodovali Olejník – Baldovský, Eperješi.

Z mládežníkov víťazne len mladší dorastenci

Mládež FK Humenné nepotvrdila stopercentnú bilanciu z predchádzajúceho kola. Starší dorastenci (U19) podľahli v Košickej Novej Vsi 1:0 (1:0) a zostali v druholigovej tabuľke na 8. mieste. Bodovali len v tabuľke stále tretí mladší dorastenci (U17), ktorí u rovnakého súpera zvíťazili 1:0 (1:0), keď gól našich vsietil v 40. minúte Dominik Matta. Starší a mladší žiaci svoje stretnutia na ihrisku FK Široké nehrali.