Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí futbalisti a hokejisti pomohli čapovaním charitatívneho punču športovým talentom v našom meste a rozžiaria ich očká

Humenskí futbalisti a hokejisti pomohli čapovaním charitatívneho punču športovým talentom v našom meste a rozžiaria ich očká

Futbalisti a hokejisti z Humenného sa v nedeľu 17. decembra popoludní stretli v netradičnom súboji. V centre mesta spolu súperili v predaji primátorského charitatívneho vianočného punču. Ich spoločným cieľom bolo vyzbierať čo najviac peňazí pre mladých začínajúcich športovcov.


K dispozícii bolo 150 litrov lahodného nápoja
Humenskí futbalisti a hokejisti si pripravili 150 litrov vianočného charitatívneho punču. A predsavzali si, že ho predajú do poslednej kvapky. Za tento lahodný nápoj, resp. jeho nealko „čajovú“ verziu, mohol každý štedrý Humenčan prispieť symbolické euro, resp. mnohí z nich dávali do pokladničky aj viac mincí alebo bankovky. Všetkých z nich mohol hriať nielen teplý punč, ale aj dobrý pocit, že prispeli tým, ktorí to najviac potrebujú. Peniaze z jeho predaja poputujú pre deti zo sociálne slabších rodín, ktorým rodičia nedokážu zaplatiť drahú výstroj.


Dlhoročná úspešná tradícia
Predaj charitatívneho punču cez adventný čas sa stal v našom meste úspešnom tradíciou. Obranca MHK Humenné Richard Ficko neváhal ani chvíľku, aby si aj po náročnom zápase s Bardejovom na seba opäť obliekol dres a išiel pomôcť dobrej veci. „Sme ľudia, a keď sa dá, vždy radi pomôžeme tým, čo možno v živote nemali až také šťastie ako my. Ak sa aj vďaka tejto akcii podarí prilákať na hokej, futbal, alebo akýkoľvek iný šport, ďalšie nádeje, ktorých rodičia si to možno doteraz nemohli dovoliť, budeme všetci veľmi šťastní.”


Motivácia futbalistov a hokejistov bola ešte o to väčšia, že si mohli zmerať sily v úplne inej športovej disciplíne, než na akú boli doteraz zvyknutí. „Je to úplne iné takto tu s nimi súperiť ako by sme boli na ľade alebo tráve. Je to veľmi dobrá akcia, vďaka ktorej sa nájdu ďalšie športové talenty. Tie nás už o pár rokov môžu nahradiť a verím, že svojou hrou a výsledkami budú robiť športovým fanúšikom v našom meste veľkú radosť,“ uviedol záložník FK Humenné Vladimír Voroňák.


Futbalu a hokeju sa v Humennom venuje 500 detí, určite pribudnú aj ďalší
V Humennom sa venuje futbalu a hokeju takmer 500 detí. O tom, kam poputujú vyzbierané peniaze, rozhodnú aj samotní hráči. Podľa primátorky mesta a prezidentky FK Humenné Jany Vaľovej, vznikla táto myšlienka aj preto, aby primäli k aktívnemu pohybu čo najviac detí a pomohli tým, ktorí to potrebujú.


„Som veľmi rada, že sa myšlienka charitatívneho vianočného punču v podaní našich úspešných športovcov tak skvele ujala a pomôže aj novým talentom. Na námestí boli stovky obyvateľov mesta, teší ma, že sa k obom stánkom pristavilo množstvo dobrosrdečných a štedrých ľudí a my sme aj touto vydarenou charitatívnou akciou prispeli k spríjemneniu predvianočnej atmosféry v našom meste,” dodala primátorka. 


V rámci kultúrneho programu počas predaja punču vystúpili na pódiu pri Fontáne lásky detičky z MŠ Aura a škôlkari z MŠ Třebíčska so Živým Betlehemom s ovečkami a spevom potešila Marcela Molnárová.


Reportáž TA3


« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 20.12.2017 | počet zobrazení: 15330

Počet návštev od 18.09.2011: 3630471
Počet návštev dnes: 3761
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie