cez deň 9°C / v noci 4°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk

« späť
Aktuality a oznamy » Humenské "levy" prehrali s Martinom a idú na derby do Michaloviec

Humenské "levy" prehrali s Martinom a idú na derby do Michaloviec

Prvoligoví hokejisti MHK Humenné nestačili v piatkovom domácom zápase na HK Martin a po 14 odohraných kolách sú aj naďalej na 7. mieste tabuľky.

Zápas sa síce začal našim tlakom, no Babinets netrafil v 5. minúte takmer prázdnu Bernátovu bránu. Nedáš dostaneš platilo o necelé dve minúty, keď Langhammer v presilovke zaznamenal úvodný gól. Ešte do prestávky stihli Martinčania pridať ďalšie dva presné zásahy. V druhej tretine zverenci Milana Staša prestrieľali svojho súpera 21:10, keď najprv Marcel Baláž strelou z kruhu a potom aj Šimon Petráš zblízka znížil na 2:3.

Vyrovnanie viselo na vlásku, no skórovali hostia
Vyrovnanie síce najmä po Jokeľovej strele viselo na vlásku, no po chybnej rozohrávke nášho gólmana Sidora to bolo opäť o dva góly. O minútu na to síce Babinets z presilovky znížil, no ďalšie góly nám viacerými veľmi dobrými zákrokmi znemožnil zaznamenať martinský gólman.

Podobne to bolo aj v záverečnom dejstve, keď hráči z Turca dokázali eliminovať ofenzívne chúťky domácich. Našu snahu o vyrovnanie definitívne pochoval gól Martinčana Poliačeka, ktorému zrejme predchádzalo zakázané uvoľnenie. Zlomených „levov“ definitívne o 24 sekúnd na to dorazil gól Jurášeka.

Staš: Chýbalo nám športové šťastie
Náš tréner Milan Staš nebol po zápase pochopiteľne spokojný. „Začali sme veľmi dobre, i keď sme dostávali góly, mali sme navrch a vytvárali si šance. Žiaľ na našich hokejkách nebola pohoda a športové šťastie. Po I. tretine som chlapcom povedal, že musíme pokračovať v nastúpenej hre, vieme nepriaznivý stav otočiť. Aj sme dokázali streliť tri góly, škoda jedného zaváhania. Aj v III. tretine sme do súpera búšili, žiaľbohu prehrali sme s krutým výsledkom. Výkon a dianie na ľade tomu vôbec nenasvedčovali. Vytvorili sme si mnoho šancí, viackrát puk tancoval v bránkovisku, snáď sme mali byť viac agresívni a dotlačiť ho za čiaru aj s brankárom,“ povedal.

Hosťujúci gólman Bernát: Humenné malo prvé dve tretiny viac z hry
Naopak martinský gólman Branislav Bernát, ktorý na humenskom ľade predviedol 36 úspešných zákrokov, si veľmi pochvaľoval kvalitu súpera. „Bol to veľmi ťažký zápas. Humenné malo prvé dve tretiny viac z hry, a to hlavne v tej druhej, kde sme sa viac menej bránili. Veľmi dôležitý bol pre nás štvrtý gól, ktorý prišiel po obrovskom tlaku domácich. To nás upokojilo a v tretej tretine sme si to už ustrážili. Mne osobne sa chytalo veľmi dobre, chlapci mi pomáhali a mal som aj to potrebné „šťastíčko“, ktoré nám pomohlo k víťazstvu.“

Najprv hráme v Michalovciach a potom v piatok doma s Trnavou
Už v stredu 31. októbra nás o 17.30 hod. čaká na ľade vedúceho celku St. Nicolaus I. ligy zemplínske derby s HK Dukla Ingema Michalovce. Fanúšikovia uvidia „levov“ v domácej klietke o dva dni neskôr, keď v piatok 2. novembra o 17.30 hod. privítame HK Gladiators Trnava.

MHK Humenné – HK Martin 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

Góly: 25. Baláž (Bylina, Ondrej), 26. Petráš (Krempaský, Vrábeľ) a 36. Babynets (Pavúk, Ondrej) – 6. Langhammer (Markovič, Zeliska), 8. Oravec (Dírer, Zeliska), 19. Rudzan (Rusina, Rechtorík), 35. Poliaček (Brezniak, Jurášek), 56. Poliaček (Brezniak, Jurášek) a 57. Zeliska (Rusina).
Strely: 39:28­. Vylúčení: 6:7­. Presilovky: 1:1­. Oslabenia: 0:1. Pred 630 divákmi roz­hodovali: Korba – Wolf, Gavalier.
Zostava MHK Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Krempaský, Kamenický, Šiňanský – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Petráš – Markuš, Duhoň.