Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Radoslav, Radoslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská samospráva zrevitalizuje vnútroblokový priestor na Ševčenkovej ulici a parčík pri Valaškovciach, pribudnú aj nové parkovacie miesta

Humenská samospráva zrevitalizuje vnútroblokový priestor na Ševčenkovej ulici a parčík pri Valaškovciach, pribudnú aj nové parkovacie miesta

Vo štvrtok 31. mája sa primátorka mesta Jana Vaľová spolu s viceprimátorom Andrejom Semancom stretla s obyvateľmi Ševčenkovej ulice a Valaškoviec. Na stretnutí sa spolu so zamestnancami Odboru výstavby a ÚP a Technických služieb mesta Humenné zaoberali plánovanou revitalizáciou priestorov a odvodnením nádvoria pri bytovom dome na Ševčenkovej ul. č. 6, 8 a 10 a revitalizáciou parčíka pri Valaškovciach.


Na Ševčenkovej ulici pribudnú parkovacie miesta
V prvej časti sa bude riešiť odvodnenie plochy severnej časti pri bytovom dome. Stavebné práce budú pokračovať v komplexnom riešení tohto priestoru. Návrh úprav tiež rieši skvalitnenie prostredia pri bytovom dome, s použitím betónovej dlažby a betónových prefabrikátov pre možnosť odstavenia automobilov. Kapacitne sa zvýši počet miest na odstavenie automobilov takmer na 30. Pri revitalizácii nedôjde k výrubu existujúcich stromov.


Okrem toho sa na žiadosť obyvateľov osadia v blízkosti nové lavičky a stojan na bicykle.


Bezpečnejšie prechádzanie cez cestu Pri kríži
Parčík pri Valaškovciach susediaci s reštauráciou si pod odborný dohľad prevzala stavebná firma BSV STAV z Humenného a spoločnosť s oprávnením na elektroinštalačné práce a verejné osvetlenie KEZ, rovnako z Humenného. Spomínané firmy v rámci revitalizácie pracujú aktuálne na realizácii nového chodníka a úprave okolia pri kríži. Okrem toho tu bude namontované nové parkové osvetlenie, lavičky a zrealizuje sa aj nová výsadba.


Navyše sa upraví a presunie bližšie k Čapajevovej ulici nový priechod pre chodcov na ceste I/74, ktorá patrí Slovenskej správe ciest a ktorý bude osvetlený. Dlhé roky užívaný priechod v križovatke mosta cez Laborec a ulice Sninská spôsoboval šoférom a chodcom nemalé ťažkosti a často bol miestom dopravných kolízií. Z toho dôvodu v spolupráci s Dopravným inšpektorátom a Slovenskou správou ciest, sa jeho umiestnenie presunie o niekoľko metrov ďalej. Na žiadosť obyvateľov sa vytvoria aj bezbariérové vstupy na chodníky.


V budúcnosti má humenská radnica záujem riešiť aj celkový výzor Valaškovského mosta, a to v súčinnosti s Pamiatkovým úradom, keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku. Odstránil by sa súčasný asfaltový kryt, ktorý bol na moste použitý z dôvodu jeho využívania automobilovou dopravou kedysi v minulosti, kým sa nevybudoval nový most cez rieku Laborec. Spomínaný asfalt by sa nahradil dlažbou, čím by sa výrazne vylepšil architektonický vzhľad mosta.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

Projekt parčíka pri Valaškovciach Projekt parčíka pri Valaškovciach
« predchádzajúci Projekt parčíka pri Valaškovciach Projekt parčíka pri Valaškovciach Projekt parčíka pri Valaškovciach
aktualizácia: 01.06.2018 | počet zobrazení: 11234

Počet návštev od 18.09.2011: 3631143
Počet návštev dnes: 397
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie