Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Ivan


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská samospráva zrevitalizuje parčík pri Valaškovciach

Humenská samospráva zrevitalizuje parčík pri Valaškovciach

V týchto dňoch sa začalo s revitalizáciou parčíka pri Valaškovciach. Obyvatelia žijúci v tejto lokalite si tak čoskoro budú môcť vychutnať oddych v novom prostredí.


Parčík pri Valaškovciach susediaci s reštauráciou si pod odborný dohľad prevezme stavebná firma BSV STAV z Humenného a spoločnosť s oprávnením na elektroinštalačné práce a verejné osvetlenie KEZ, rovnako z Humenného. Spomínané firmy budú v rámci revitalizácie pracovať na realizácii nového chodníka a úprave okolia pri kríži. Okrem toho tu bude namontované nové parkové osvetlenie, lavičky a zrealizuje sa aj nová výsadba.


Bezpečnejšie prechádzanie cez cestu
Navyše sa upraví a presunie bližšie k Čapajevovej ulici nový priechod pre chodcov na ceste I/74, ktorý bude osvetlený. Dlhé roky užívaný priechod v križovatke mosta cez Laborec a ulice Sninská spôsoboval šoférom a chodcom nemalé ťažkosti a často bol miestom dopravných kolízií. Z toho dôvodu v spolupráci s Dopravným inšpektorátom a Slovenskou správou ciest, sa jeho umiestnenie presunie o niekoľko metrov ďalej.


Architektonické plány do budúcnosti
V budúcnosti má humenská radnica záujem riešiť aj celkový výzor Valaškovského mosta, a to v súčinnosti s Pamiatkovým úradom, keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku. Odstránil by sa súčasný asfaltový kryt, ktorý bol na moste použitý z dôvodu jeho využívania automobilovou dopravou kedysi v minulosti, kým sa nevybudoval nový most cez rieku Laborec. Spomínaný asfalt by sa nahradil dlažbou, čím by sa výrazne vylepšil architektonický vzhľad mosta.


Z histórie Valaškoviec
Valaškovce boli kedysi samostatná dedina, ktorej obyvatelia boli nútení sa presťahovať, kvôli vytvoreniu vojenského obvodu, do Humenného v roku 1937, do lokality kedysi nazývanej Za vodou. V súčasnosti túto časť mesta miestni poznajú ako Valaškovce a vytyčujú ju ulice Sninská smerom k Podskalke, Valaškovská, Čapajevova a Čulenova. Okrem toho susedí so Sídliskom Pod Sokolejom a riekou Laborec, ktorú pretína naša známa historická pamiatka Valaškovský most. Zaujímavosťou je, že na tomto mieste sa v budúcom roku počas veľkonočných sviatkov, bude konať v poradí už osemdesiate posvätenie veľkonočných pokrmov.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

aktualizácia: 23.05.2018 | počet zobrazení: 4336

Počet návštev od 18.09.2011: 3128127
Počet návštev dnes: 990
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie