Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Zuzana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská samospráva zrekonštruovala kúpalisko

Humenská samospráva zrekonštruovala kúpalisko

Najväčšie zmeny potešia najmenších
Ešte pred začiatkom letnej sezóny investovala humenská radnica do kompletnej opravy ženských a mužských sociálnych zariadení na mestskom kúpalisku, vrátane spŕch, chodby a skladu pre pracovníkov. Okrem toho bola vymenená aj zámková dlažba okolo veľkého bazéna na letnom kúpalisku a v detskom bŕzgalisku vystriedala starú nevyhovujúcu šmykľavku nová vodná atrakcia v tvare obrovskej žaby. Keďže letná sezóna už dávno skončila, začalo sa s opravami vo vnútri kúpaliska a viditeľné zmeny si môžu návštevníci vychutnávať už niekoľko týždňov.


Vynovené šatne, nová dlažba aj 3D maľba
Začiatkom roka bola zrekonštruovaná recepcia vo vestibule kúpaliska, ktorá mu dodala príjemný a moderný vzhľad. Aktuálne k nej už pribudla aj nová dlažba a hliníkové dvere. V predsieňach pred vstupom do šatní sa zase vymenil nový obklad, lavičky a pribudli tiež moderné sušiče vlasov pre dámy aj pánov.


Čo sa týka detského výukového bazéna, toho sa zmeny dotkli najviac, pretože prispeli k lepšej pohode najmenších návštevníkov kúpaliska. Na zníženie stropu sa tu použil sadrokartónový obklad, do ktorého boli namontované svetelné LED panely. Okrem toho sa kompletne vymenilo staré okno za nové 8 metrové z trojskla. Navyše sa opravila vzduchotechnika a namontované boli aj nové reproduktory. Na všetky opravy boli použité špeciálne hydromateriály odolné vlhkému prostrediu. Najpútavejšiu zmenu predstavuje obrovská 3D maľba na protiľahlej stene detského bazéna, ktorá imituje živý podmorský svet plný farebných koralov a rôznych vodných živočíchov.


Ďalšie rekonštrukcie sa dotkli aj miest, ktoré návštevníci bežne nevidia, ako je napríklad strojovňa pod bazénom. Tu pribudli nové výmenníky, ktoré zohrievajú vodu v plaveckom bazéne na 27oC. Rekonštrukčné práce na kúpalisku boli v hodnote približne 20 000 eur.


Ponuka kúpaliska je bohatá, ceny ostali nezmenené
V rámci krytej plavárne majú návštevníci k dispozícii 25 metrový plavecký bazén a detský výukový bazén o dĺžke 10 m. Okrem toho je tu možnosť využiť fínsku saunu, infrasaunu a solárium. Počas letnej sezóny sa v areáli letného kúpaliska nachádza veľký 50 metrový bazén a detské bŕzgalisko. Sú tu hojdačky, detské preliezky, ihrisko pre plážový volejbal, parkové basketbalové ihrisko a dva tenisové kurty. Navyše sa tu nachádzajú aj stravovacie zariadenia vo forme bufetov. Vstupné ostáva nezmenené. Zľavy si môžu uplatniť držitelia Karty Senior, Junior a Karty Humenčana.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

3D maľba v detskom bazéne 3D maľba v detskom bazéne
« predchádzajúci 3D maľba v detskom bazéne Pôvodná stena v detskom bazéne
aktualizácia: 28.10.2017 | počet zobrazení: 8876

Počet návštev od 18.09.2011: 3175572
Počet návštev dnes: 240
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie