Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Fridrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská samospráva získala príspevok z Recyklačného fondu na lepšie triedenie odpadov, recyklovať budú môcť aj malí škôlkari

Humenská samospráva získala príspevok z Recyklačného fondu na lepšie triedenie odpadov, recyklovať budú môcť aj malí škôlkari

Recyklačný fond podporil projekt separácie odpadov v meste Humenné koncom minulého roka, a to príspevkom vo výške 4 204 eur. Vďaka nemu radnica zabezpečila nádoby na separovaný odpad, ktoré boli distribuované materským školám v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Humenné.


Nové koše na separáciu poputujú do preškolských zariadení
Recyklácia odpadov je významným krokom, nielen z dôvodu ochrany životného prostredia, ale aj z hľadiska rozvoja spoločnosti. Aj preto sú k rôznym formám triedenia odpadov vedené deti už v predškolskom veku. Pri výučbe o možnostiach separácie pomôže škôlkarom 45 sád stohovateľných košov na papier, plasty a sklo. Tie boli financované zo spomínaného príspevku Recyklačného fondu. Ďalších 20 kusov nerezových košov bude rozmiestnených v budove Mestského úradu v Humennom a vo vysunutom pracovisku na Štefánikovej ulici.


O vývoz a separáciu komunálneho odpadu v meste Humenné sa starajú Technické služby (TS) podľa stanoveného harmonogramu. V rámci intenzifikácie separovaného zberu, sú vo všetkých lokalitách mesta umiestnené kontajnery na všetky triedené komodity, a to papier (modré nádoby), sklo (zelené nádoby) a plasty (žlté nádoby). Okrem toho však TS separujú aj tetrapaky a kovové obaly (hnedé nádoby) a obyvateľom slúži aj Separačný dvor v areáli TS, kde možno odnášať elektroodpady.


V roku 2017 získali Humenčania separačné tašky alebo kuchynské utierky
Za získané finančné prostriedky z Recyklačného fondu, nakúpila uplynulý rok humenská radnica obyvateľom 3 000 setov tašiek určených na vybrané druhy separovaného odpadu a 7 500 balení kuchynských utierok. Obyvatelia si ich mohli vyzdvihnúť po zaplatení poplatku za komunálny odpad priamo v budove Mestského úradu. Podmienkou bolo, že nesmú mať voči mestu žiadne pozdĺžnosti. „Keďže prostriedky boli získané vďaka Humenčanom, ktorí sa do separácie aktívne zapájajú, chceli sme ich za tieto aktivity odmeniť,“ uviedla primátorka Jana Vaľová.


Finančné prostriedky získali samosprávy, ktoré preukázateľne vytriedili a odovzdali na zhodnotenie komodity, teda odpad, spadajúce do pôsobnosti Recyklačného fondu, priamo alebo prostredníctvom zberovej firmy. Zároveň naďalej platí, že mesto Humenné patrí k samosprávam s najnižšími daňami a poplatkami za komunálny odpad v regióne.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 08.02.2018 | počet zobrazení: 4687

Počet návštev od 18.09.2011: 3630546
Počet návštev dnes: 3836
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie