Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Drahomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská radnica sa pustila do výmeny okien v materských školách, na rad prídu aj nové detské ihriská

Humenská radnica sa pustila do výmeny okien v materských školách, na rad prídu aj nové detské ihriská

Začiatkom apríla tohto roku sa uskutočnila porada Odboru školstva Mestského úradu v Humennom s riaditeľkami materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V rámci porady si riaditeľky materských škôl vytýčili priority na opravy predškolských zariadení. Počas letných prázdnin sa pracovalo na opravách, aby škôlkari vstúpili v novom školskom roku do vynovených priestorov.


Mesto investuje aj do opravy školských dvorov, vrátane detských ihrísk
Mesto starostlivo posúdilo požiadavky riaditeliek MŠ. Proces rekonštrukcie podstúpili teda 4 predškolské zariadenia. V MŠ Mierová sa vymenili staré drevené okná za nové plastové. Túto výmenu okien podstúpila okrem iného aj školská jedáleň. Kompletne sa tu vymenilo 11 okien s celkovým príslušenstvom, ako sú parapety, sieťky proti hmyzu, žalúzie či tmavé fólie. Pred časom sa podobná výmena okien uskutočnila aj v MŠ Štefánikova, kde sa vymenilo spolu 16 okien. Rovnaký počet okien sa vymenil aj v MŠ Osloboditeľov. V MŠ Tyršova bolo vymenených 17 okien s celkovým príslušenstvom. MŠ Družstevná získala nové sociálne zariadenia a kúpeľničky pre deti.


Humenská radnica má záujem podporiť aj opravu a výstavbu nových detských ihrísk v areáloch MŠ, kde by sa predškoláci mohli hrať. Ide hlavne o nové typy preliezok a rôznych hracích komponentov. V tomto prípade boli riaditeľky za jedno, že je výhodné vytvoriť veľké ucelené ihrisko. V rámci stretnutia sa tak vzájomne dohodli, že už v tomto roku dostanú nové ihriská 4 predškolské zariadenia a budúci rok sa bude pokračovať vo výstavbe ihrísk v ďalších materských školách.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

MŠ Osloboditeľov pred a po MŠ Osloboditeľov pred a po
« predchádzajúci MŠ Osloboditeľov pred a po MŠ Družstevná MŠ Tyršova pred a po nasledujúci »
aktualizácia: 28.09.2018 | počet zobrazení: 3641

Počet návštev od 18.09.2011: 3138766
Počet návštev dnes: 928
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie