Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská radnica by chcela tento rok potešiť motoristov ďalšími novými parkovacími miestami

Humenská radnica by chcela tento rok potešiť motoristov ďalšími novými parkovacími miestami

Aj v novom školskom roku pokračuje humenská radnica v realizácii plánovaných investícií alebo prípravách projektových dokumentácií. Potešia sa nielen motoristi, či chodci ale aj obyvatelia vnútroblokových priestorov na Sídlisku Pod Sokolejom.


Obyvatelia Sídliska Pod Sokolejom poznajú veľkú nevyužitú zarastenú a zamokrenú plochu pri obchode na ceste SNP. Tam už onedlho vyrastie parkovisko. Ako nám povedal zástupca primátorky Andrej Semanco (Smer – SD), mestu sa po komplikovaných rokovaniach podarilo od príslušných orgánov získať súhlas na odstránenie náletových drevín a odvodnenie močiara, čo urýchli výstavbu parko­viska.


Stavebné mechanizmy by sa tam mohli objaviť už v týchto dňoch a do konca jesene by malo byť hotových 60 nových parkovacích miest. Súčasťou tohto projektu je aj rekonštrukcia schodiska od križovatky na Jasenovskej ulici smerom k bytovým domom.


Ďalších 64 nových parkovacích miest by už onedlho malo vzniknúť aj na Tyršovej ulici, kde sa cez prázdniny konalo aj stretnutie primátorky Jany Vaľovej s občanmi. Návrh, ktorý na tomto stretnutí vzišiel, už radnica premietla do projektovej dokumentácie a je odsúhlasený aj so združeniami vlas­tníkov bytov. Stavebné práce sa začnú ešte tento mesiac.


Viceprimátor Semanco spomenul z ďalších investícií aj frézovanie asfaltu a jeho výmenu za nový, na ceste na ulici Osloboditeľov, rekonštrukciu chodníka na ulici Osloboditeľov smerom na Hubkovú alebo plánovanú revitalizáciu vnútroblokových priestorov na Sídlisku Pod Sokolejom, na ktoré mesto získalo skoro 600 000 eur z eurofondov. Ako hovorí, pôjde o revitalizáciu dvoch vnútroblokov, ktoré po jej dokončení opeknejú a výrazne vzrastie aj spokojnosť ich obyvateľov s bývaním v tejto lokalite. Čo sa týka chodníka na ulici Osloboditeľov smerom od námestia, ten bol v uplynulých dňoch dokončený a obyvatelia mesta si ho pochvaľujú.


„Na tento projekt pripravujeme verejné obstarávanie a keď všetko dobre pôjde, realizácia by sa mohla začať ešte tento rok. Obyvateľom tam pribudne nové verejné osvetlenie, zeleň a fontána s jazierkom, spevnené plochy, chodníky a detské ihrisko. Okrem toho pribudne aj parkovisko. Som veľmi rád, že sme uspeli v eurofondovej výzve, lebo takto komplexne by sa tá revitalizácia z finančných dôvodov nemohla uskutočniť. Architekti a odborníci na krajinné plánovanie už prichystali projekt, kde mysleli napr. aj na konkrétne druhy vysadených stromov, aby to bolo v poriadku aj zo zdravotného hľadiska. Vnú­troblok tam začne žiť, bližšie k sebe budú mať aj občania alebo ich deti. Som presvedčený, že ľudia sa z roboty začnú každý deň ponáhľať domov, tak sa im to bude páčiť,“ pochvaľoval si viceprimátor.

« späť

aktualizácia: 11.09.2018 | počet zobrazení: 4740

Počet návštev od 18.09.2011: 3801212
Počet návštev dnes: 1977
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie