Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenská radnica bola opäť úspešná vo výzve Ministerstva vnútra SR

Humenská radnica bola opäť úspešná vo výzve Ministerstva vnútra SR

Humenská radnica sa pravidelne zapája do výziev eurofondov, aby skvalitnila život pre deti a mládež v osade Podskalka. Aj preto bola Mestu Humenné schválená opäť ďalšia žiadosť o nenávratný finančný príspevok v celkovej sume 253 132,43 EUR na projekt Komunitné centrum Humenné, ktoré samospráva žiadala v rámci vyhlásenej výzvy Ministerstva vnútra SR, sprostredkova­teľského orgánu pre Operačný program Ľudské zdroje.


Zámerom projektu ,,Komunitné centrum Humenné“ je výstavba nového komunitného centra v osade Podskalka, za účelom skvalitnenia a zabezpečenia adekvátnych aktivít komunitného centra strednej kategórie so zameraním na marginalizované skupiny. Jeho cieľom bude zabezpečovať vzdelávacie aktivity pre rôzne vekové skupiny typu: škola varenia, finančná gramotnosť, komunikačné zručnosti, kariérne poradenstvo, preventívne programy/aktivity, sociálne poradenstvo, pre mládež bude zamerané na efektívne využitie voľného času a výučbu a pod. Pre tamojších obyvateľov Podskalky bude Komunitné centrum slúžiť za účelom poskytovania komplexných, odborných a iných činností, či aktivít, ktoré prispievajú k sociálnemu začleňovaniu osôb sociálne vylúčených, a to ako na individuálnej, tak aj na lokálnej úrovni. Komunitné centrum vytvorí príležitosti a možnosti, ktoré sociálne vylúčeným jednotlivcom a rodinám napomôžu plne sa zapojiť do ekonomického, sociálneho a kultúrneho života v našom meste ako aj v celej spoločnosti


Navrhované Komunitné centrum bude bezbariérové a bude pozostávať z týchto miestnosti: klubová miestnosť, komunitná miestnosť, kancelária, kuchynka, hygienické zariadenie, átrium, technická miestnosť a sklad. Súčasťou interiérového vybavenia bude nábytok, informačno-komunikačné technológie, informačné nástenky, lekárnička prvej pomoci, hasiace prístroje, prístup na internet a telefón.


Predpokladaný začiatok realizácie aktivít projektu je plánovaný na január budúceho roka. Projekt, ktorý potrvá do marca 2019, bude spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a z vlastných zdrojov Mesta vo výške minimálne 5 %.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

aktualizácia: 11.08.2017 | počet zobrazení: 4790

Počet návštev od 18.09.2011: 3504944
Počet návštev dnes: 376
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie