Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Milota


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenné sa opäť zapojilo do celoslovenskej súťaže o detské ihrisko Žihadielko

Humenné sa opäť zapojilo do celoslovenskej súťaže o detské ihrisko Žihadielko

V roku 2018 sa koná už tretí ročník celoslovenskej súťaže so spoločnosťou Lidl o postavenie moderného detského ihriska Žihadielko. Humenné sa do tejto súťaže opäť zapojilo.


Aj tento rok bola účasť v súťaži ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam (v prípade Bratislavy a Košíc) a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl. Záujem o postavenie detského ihriska Žihadielko prejavilo 74 miest, medzi nimi aj naše mesto Humenné. Do hlasovania o ihrisko Žihadielko sa môže celé Slovensko zapojiť od 15. januára až do 28. februára 2018. Desať miest s najvyšším počtom hlasov získa nové Lidl ihrisko Žihadielko, ktoré je navrhnuté a realizované spoločnosťou, ktorá má tradíciu v tejto oblasti. Herné prvky sú z odolných materiálov a spĺňajú prísne kvalitatívne a bezpečnostné kritériá.


Hracie prvky detského ihriska Žihadielko
Všetky Lidl ihriská Žihadielka spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom včielky Maje zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umi­estnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmi­estených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov. Je samozrejmosťou, že všetky herné prvky detského ihriska prešli certifikáciou. Hodnota jedného Lidl ihriska Žihadielka je 87 000 €. V rokoch 2016 a 2017 bolo postavených 20 Lidl detských ihrísk Žihadielok v celkovej hodnote 1 740 000 €.


Žihadielko by sa postavilo na Sídlisku Pod Sokolejom
Aj naše mesto sa opäť zapojilo do súťaže o postavenie detského ihriska v hre spoločnosti LIDL. Do konca uplynulého roku mala samospráva každého mesta zvážiť, či má k dispozícií vhodný pozemok pre realizáciu ihriska. Humenská radnica sa pre Žihadielko rozhodla ponúknuť lokalitu na Sídlisku Pod Sokolejom. Dôvodom boli aj časté interpelácie poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí bývajú na tomto sídlisku. Tí argumentovali nedostatkom detských ihrísk a ich častým poškodzovaním vandalmi v tejto lokalite. Tieto negatívne javy by však mohla zmierniť Občianska poriadková služba, ktorej členovia tam od začiatku januára okrem iného dohliadajú aj na ochranu ihrísk pred ich poškodzovaním. O tom, či ich príslušníci budú chodiť aj okolo nového ihriska na tomto sídlisku môžete rozhodnúť aj vy. Ak by Humenné získalo v kategórii miest nad 34 000 obyvateľov dostatočný počet hlasov, nové ihrisko by u nás „vyrástlo“ už toto leto. Môžete k tomu prispieť aj vy, stačí ak budete pravidelne každý deň hlasovať práve pre Humenné a ďalší hlas pridáte tým, že si po zaregistrovaní zahráte hru so Včielkou Majou.


„Nič sa nevyrovná pocitu, keď vidíme úsmev na tvárach našich detí. Ak chceme, aby naše ratolesti boli šťastné, aby sa mohli pohrať na novom ihrisku a našli si tam aj ďalších kamarátov, mali by sme sa všetci spojiť a hlasovať v tejto súťaži za naše mesto. Preto chceme vyzvať každého Humenčana, ktorému záleží na šťastí našich malých hravých „beťárov“, aby sa zapojil do tejto súťaže a poslal čo najviac hlasov. Veríme, že sa k tejto výzve pripoja aj poslanci z tohto sídliska a zmobilizujú občanov. Môžu tým ukázať, že im naozaj záleží na tom, aby bolo v našom meste ešte krajšie ako doteraz. Humenné do toho!“ uviedla primátorka mesta Jana Vaľová.


Ako možno hlasovať?
Každý hlasujúci môže v čase konania hlasovania odovzdať max. 2 hlasy v jeden kalendárny deň. Pred hlasovaním je potrebné zaregistrovať sa na webovej stránke https://zihadielko.lidl.sk/ alebo prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Hlasovať možno výberom mesta z hlasovacej mapy na webovej stránke. Bonusový hlas získate prostredníctvom zapojenia sa do online hry „Majina hra“. Viac info o hlasovaní na https://zihadielko.lidl.sk/pravidla-sutaze.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

aktualizácia: 26.02.2018 | počet zobrazení: 3833

Počet návštev od 18.09.2011: 3131894
Počet návštev dnes: 686
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie