Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Radoslav, Radoslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenné sa na niekoľko dní stane centrom stolnotenisového diania

Humenné sa na niekoľko dní stane centrom stolnotenisového diania

V metropole Horného Zemplína sa uskutoční séria vrcholných stolnotenisových podujatí na poli funkcionárskom, aj hráčskom. Už vo štvrtok 12.septembra privítame členov Výkonného výboru Slovenského stolnotenisového zväzu (VV SSTZ), ktorí budú v rámci tradičných výjazdových zasadnutí raz ročne, tentokrát vôbec po prvýkrát v histórii rokovať priamo v Humennom. V uvedený deň podvečer sa navyše uskutoční aj spoločné zasadnutie členov VV SSTZ a Východoslovenského stolnotenisového zväzu. Rokovanie bude pokračovať aj v piatok 13. septembra, následne v sobotu 14. septembra sa uskutoční Memoriál Františka Karandyšovského (SP mužov a žien) a v nedeľu 15. septembra SP starších žiakov.

Najvýraznejšia osobnosť súčasného hnutia

V rámci výjazdového zasadnutia VV SSTZ tak do Humenného zavíta kompletné slovenská funkcionárska stolnotenisová špička. Neprehliadnuteľnou bude najmä osobnosť predsedu SSTZ PhDr. Zdenka Kríža, ktorý je v slovenskom a najmä svetovom hnutí, skutočný funkcionársky unikát.

Rokovať budú aj ďalšie zvučné stolnotenisové mená

Do Humenného však zavítajú aj ďalšie stolnotenisové osobnosti. Súčasťou rokovaní bude napr. aj športová riaditeľka SSTZ E. Ódorová, jedna z najúspešnejších stolných tenistiek v histórii Slovenska, účastníčka dvoch olympiád, súčasný mužský reprezentačný tréner J. Truksa, ktorý v roku 1994 získal na ME dospelých bronz v miešanej štvorhre, či bývalý dlhoročný reprezentant A. Kutiš ako aj ďalší bývalý reprezentant B. Kalužný.

Marta Brúderová sa s vrcholovým športom rozlúči práve na východe

jedným z milých podujatí bude taktiež akási neformálna rozlúčka dlhoročnej funkcionárky SSTZ Marty Brúderovej, ktorá sa ku dňu konania riadnej Konferencii SSTZ v júni 2019 vzdala funkcie. V štruktúrach SSTZ a VsSTZ pôsobila viac ako tridsať rokov. Keďže dlhoročne žije v Košiciach, neprekvapí, že akási neformálna rozlúčka s vrcholovým stolným tenisom sa uskutoční práve na východe. Nie každému je ale známe, že pred desiatkami rokov pracovala a žila aj v Humennom, kde zároveň aj hráčsky pôsobila. Celý život pôsobila ako hráčka, trénerka, rozhodkyňa a funkcionárka Marta Brúderová je autorkou viacerých metodických listov a predovšetkým autorkou publikácie Stolnotenisová retrospektíva Východniarov vydanej v roku 2007. Významne zaslúžila o rozvoj stolného tenisu nielen vo Východoslovenskom kraji, ale aj na celom Slovensku. V šesťdesiatych rokoch 20. storočia pôsobila ako hráčka Lokomotívy Vranov, neskôr Chemkostavu Humenné. Od roku 1983 pôsobila v rôznych funkciách vo VsSTZ a od roku 1990 okrem dvoch rokov zastávala funkciu predsedníčky VsSTZ až do roku 2014. Je stále činná ako lektorka na školeniach trénerov a rozhodcov, je členkou trénersko-metodickej komisie SSTZ. Aktívne sa angažuje v stolnotenisových aktivitách v Slovenskej asociácii športu, na školách, organizuje aj súťaže v rámci Košíc.

Viacerí stolnotenisoví priaznivci, možno ani samotní Humenčania však netušia, že práve Marta Brúderová položila základy ručne maľovanej stolnotenisovej kroniky súčasného ŠKST Humenné, pred tým pod názvom TJ Chemkostav Humenné. Takýmto skvostom, z ktorého aj dodnes čerpáme o histórii stolného tenisu v Humennom, sa veru nemôže popýšiť každý klub. Aj preto máme záujem si jej prácu pre humenský stolný tenis v minulosti uctiť a jeden zo slávnostných zápisov do klubovej kroniky bude patriť práve jej.

Na Memoriáli už niekoľko zvučných mien

Deň po skončení rokovania VV SSTZ mestská športové hala privíta účastníkov a návštevníkov 6. ročníka Memoriálu Františka Karandyšovského, ktorý je zaradený do série Slovenského pohára mužov, tútu sezónu po prvýkrát, aj žien a súčasne aj do série Zemplínskeho pohára. A keďže účasť na turnaji už avizovalo aj niekoľko skutočne zvučných mien, a to nie len zo Slovenska, rovnako dúfame, že bežní návštevníci ocenia aj kvalitu stolnotenisového umenia hráčov.

Posilnili sme aj značku tradičných turnajov na Zemplíne

Od novej sezóny 2019/2020 sa začína hrávať séria turnajov pod názvom „Zemplínsky pohár v stolnom tenise“ (ZP). Jedná sa o tradičné stolnotenisové turnaje na Zemplíne, ktoré organizátori ZP zjednotili pod jednotnú značku. Organizátori majú záujem podporiť vznik jednotnej značky podujatí celého historického regiónu Zemplína ako celku, pre túto sezónu 2019/2020 zaradil do série 4 turnaje, a to v Humennom, Svidníku, Vranove n/T a Michalovciach. Séria odštartuje práve v Humennom 14. septembra. Nie je vylúčené, že v prípade zvýšeného záujmu ďalších organizátorov, budú do série v budúcnosti postupne zaradené aj ďalšie turnaje.

Nabitý sprievodný program môže prilákať viacerých nadšencov

Organizátori SP mužov a žien ako aj SP mládeže pripravili pre účastníkov a návštevníkov podujatí viacero sprievodných podujatí. Lákadlom bude určite predajňa špecializovaných stolnotenisových potrieb počas celého víkendu, infostánok ŠKST Humenné s viacerými zaujímavosťami napr. v oblasti edičnej činnosti, možnosť vyskúšať si hru na mini a midi stoloch ako aj hru na súťažnom stole s robotom, zástupcovia Slovenského Červeného kríža budú k dispozície pri poradenstve v oblasti záchrany života.

(daf)

Stolný tenis_memorial Karandyšovského

« späť

aktualizácia: 10.09.2019 | počet zobrazení: 984

Počet návštev od 18.09.2011: 3631139
Počet návštev dnes: 393
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie