Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenné chce zvýšiť bezpečnosť na uliciach a hľadá posily do Mestskej polície

Humenné chce zvýšiť bezpečnosť na uliciach a hľadá posily do Mestskej polície

Humenská radnica chce zvýšiť bezpečnosť v meste a dostať viac policajtov do ulíc. Primátorka mesta Jana Vaľová, dnes vypísala výberové konanie na obsadenie šiestich miest členov poriadkovej hliadky a troch miest na obsluhu pultu centrálnej ochrany a dispečingu Mestskej polície.


Na tieto miesta sa môžu prihlásiť uchádzači s ukončeným stredoškolským vzdelaním, ktorí pošlú prihlášku spolu so štrukturovaným životopisom a fotokópiou maturitného vysvedčenia, resp. dokladu o najvyššom stupni dosiahnutého vzdelania. Uchádzači musia priložiť aj výpis z registra trestov, ktorý nebude starší ako 3 mesiace a súhlas so spracovaním svojich osobných údajov.


Pre túto prácu sa vyžaduje aj dobrý zdravotný stav a psychická spôsobilosť ako aj základné počítačové zručnosti. Výhodou bude aj predloženie výsledkov absolvovaných psychologických testov. Poltucet budúcich členov poriadkovej hliadky ešte navyše musí byť držiteľom vodičského preukazu skupiny B. V tomto prípade budú uprednostnení uchádzači do 29 rokov, ktorí spĺňajú podmienku pre realizáciu projektu zamestnávania mladých, prostredníctvom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.


„Mestská polícia má chrániť najmä majetok mesta, zameriavať sa na dodržiavanie poriadku v meste a bezpečnosti občanov. Preto je našim cieľom, aby v uliciach bolo čo najviac Mestských policajtov, resp. členov poriadkovej hliadky, ktorých teraz chceme prijať. Po dohode s náčelníkom našej Mestskej polície, Mariánom Zubom, sme sa rozhodli, že niektorí doterajší policajti, ktorí sa striedali pri obsluhe pultu centrálnej ochrany, pôjdu priamo do terénu a na ich miesta po zaškolení nastúpia úspešní uchádzači z výberového konania,“ dozvedeli sme sa od primátorky Jany Vaľovej.


Týmto opatrením sa zvýši počet hliadok v uliciach mesta, ktoré budú okrem súčasných Mestských policajtov doplnené aj o poltucet novoprijatých členov poriadkovej hliadky. V dvojčlennej hliadke pritom bude vždy minimálne jeden súčasný policajt, ktorý zaškolí nových kolegov.


„Ak sa uchádzači z výberového konania osvedčia, ponúkneme im po absolvovaní skúšky odbornej spôsobilosti ešte tento rok možnosť stať sa príslušníkom Mestskej polície aj so všetkými výhodami. Už od jarných mesiacov zároveň chceme obnoviť aj tzv. Zelené hliadky, ktoré kvôli vyššej mobilite budú zabezpečovať aj naši mestskí policajti na bicykloch. Pri tejto príležitosti plánujeme aj nákup štyroch horských bicyklov,“ dodala primátorka.


Prihlášku do výberového konania je potrebné doručiť najneskôr v stredu, 15. februára 2017 do 16.00 hod., osobne alebo poštou v uzavretej obálke, na adresu Sekretariát primátorky Mesta Humenné, Mestský úrad, Kukorelliho 34, 066 28 Humenné. Na obálke musí byť vypísané „Výberové konanie – poriadková hliadka – neotvárať“, resp. „Výberové konanie – obsluha PCO a dispečingu – neotvárať“ podľa druhu pracovnej pozície, o ktorú sa záujemcovia chcú uchádzať.

« späť

aktualizácia: 19.01.2017 | počet zobrazení: 11267

Počet návštev od 18.09.2011: 3746818
Počet návštev dnes: 1470
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie