Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Január   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Zora


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenčania si uctili pamiatku 72. výročia SNP

Humenčania si uctili pamiatku 72. výročia SNP

Tak ako v mnohých mestách Slovenska, aj my v Humennom, si v týchto dňoch pripomíname 72. výročie Slovenského národného povstania. Slovenské národné povstanie bolo najvýznamnejším revolučným vystúpením Slovákov v doterajšej histórii. Mnohí pamätníci, ako aj priami účastníci revolučných dní, sú dôkazom, že v tomto boji sa prejavila hrdosť národa a jeho rozhodné odhodlanie ubrániť slobodu a právo na život.


Položením vencov k Pamätníku vďaky, pred Mestským kultúrnym strediskom, symbolicky vyslovili obdiv padlým hrdinom aj vzácni hostia, ekonomický atašé Generálneho konzulátu Maďarskej republiky v Košiciach, Laios Szénási, tretí tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie Sergej Nikitin a honorárny konzul Ruskej federácie v Slovenskej republike Ladislav Štefko. Okrem toho sa pietneho aktu zúčastnili aj prednosta Okresného úradu v Humennom Ondrej Múdry, člen ústrednej rady a predseda Oblastného výboru SZPB v Humennom Benjamín Blaha a tajomníčka Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Gabriela Rosičová, poslanci MsZ v Humennom, predstavitelia štátnej správy, podnikov, organizácií a škôl na území mesta Humenné, zamestnanci miestnej samosprávy, ale hlavne priami účastníci SNP.


So slávnostnými príhovormi, v ktorých vzdali úctu za odvahu všetkým vojakom, sa predstavili prednosta Mestského úradu v Humennom, Ondrej Bartko, tretí tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie, Sergej Nikitin a Benjamín Bláha, predseda Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Humennom a člen Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Svojim umeleckým prednesom nostalgicky preniesla prítomných do minulosti Anička Pipáková. Okrem toho vystúpil aj Spevácky zbor humenských učiteľov a v závere pietneho aktu, po uctení si večnej pamiatky padlých hrdinov minútou ticha, už tradične zaznela hymna Slovenskej republiky a Ruskej federácie, v podaní Mestského dychového orchestra Chemlon.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 27.08.2016 | počet zobrazení: 26603

Počet návštev od 18.09.2011: 2860990
Počet návštev dnes: 208
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie