Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenčania dostanú zdarma tašky a kuchynské rolky za recykláciu odpadu

Humenčania dostanú zdarma tašky a kuchynské rolky za recykláciu odpadu

Mesto Humenné bolo uplynulý rok úspešné so svojou žiadosťou o získanie prostriedkov z Recyklačného fondu. Radnica za tieto financie ako jedna z prvých samospráv na Slovensku, nakúpi obyvateľom mesta sety tašiek určených na vybrané druhy separovaného odpadu alebo kuchynské rolky. Získať ich možno až po zaplatení dane za komunálny odpad.


Finančné prostriedky z Recyklačného fondu získali samosprávy, ktoré preukázateľne vytriedili a odovzdali priamo alebo prostredníctvom zberovej firmy na zhodnotenie komodity spadajúce do pôsobnosti Recyklačného fondu. V našom meste sa na separovanie odpadu využívajú štyri druhy zberných nádob. Do modrých môžu občania hádzať papier, do zelených sklo, do žltých plast a v hnedých sa recyklujú kovové, resp. tetrapackové obaly. Je potešiteľné, že objem separovaného odpadu v meste neustále stúpa a minulý rok už prekročil hranicu 1000 ton.


Z financií získaných z Recyklačného fondu sa Humenčania môžu tešiť na 3 000 ks setov tašiek a 7 500 balení kuchynských utierok. V závislosti od záujmu jednotlivých domácností, si Humenčania budú môcť vyzdvihnúť tašky a utierky priamo na Mestskom úrade. Stačí len aby nemali žiadne pozdĺžnosti voči mestu. „Keďže tieto prostriedky boli získané vďaka obyvateľom mesta, ktorí sa do separácie aktívne zapájajú, chceme ich za tieto aktivity odmeniť,“ uviedla primátorka mesta, Jana Vaľová. „Tí obyvatelia, ktorí zaplatia za komunálny odpad v pokladni Mestského úradu v Humennom, dostanú tento druhy odmeny priamo na mieste. Tí, ktorí zaplatili bezhotovostne, môžu kedykoľvek v čase úradných hodín prísť na náš úrad a po predložení dokladu o zaplatení na nich takisto čakajú tašky alebo kuchynské rolky. Veríme, že sa tašky zídu do každej domácnosti a že s ich pomocou zlepšíme Váš domáci systém triedenia. Takisto dúfame, že títo noví pomocníci presvedčia k separácii odpadov aj tie domácnosti, ktoré odpad doteraz netriedili,“ informovala ďalej primátorka.


Tašky a kuchynské utierky budú obyvateľom odovzdávané do vyčerpania zásob. Radnica predpokladá, že finančné prostriedky na tento účel by mohla získať aj v nasledujúcom období, čo by opätovne pomohlo zvýšiť záujem o separovanie a aj zlepšiť kvalitu životného prostredia v meste.

« späť

aktualizácia: 18.04.2017 | počet zobrazení: 7509

Počet návštev od 18.09.2011: 3121162
Počet návštev dnes: 1335
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie