« späť
Aktuality a oznamy » Hrnček medu 2016

Hrnček medu 2016

V roku 2010 bolo Humenné miestom piatej putovnej Celoslovenskej včelárskej výstavy. Tohto roku včelári zo Slovenského zväzu včelárov v Humennom, opäť zavítali do nášho mesta, aby pre žiakov materských a základných škôl pripravili už tradičnú výtvarnú a vedomostnú súťaž Hrnček medu.


Témou vedomostnej súťaže, ktorá sa uskutočnila 27. októbra v CVČ Dúha, boli Včely a včelári. Cieľom tejto súťaže je už tradične vzbudiť záujem žiakov o život včiel a prácu včelárov, a tým ich priviesť k poznávaniu prírody, zmysluplnému využitiu jej darov, ale aj k ochrane nášho životného prostredia. Vedomostnej súťaže sa zúčastnili žiaci 6. ročníkov základných škôl v štvorčlenných družstvách. Jednotlivé družstvá rozoberali biológiu včely, hodnotili včelársky rok z pohľadu života včiel i práce včelárov a identifikovali medonosné rastliny aj včelie produkty. V rámci týchto disciplín obhájili minuloročné víťazstvo Pugačevkári. Na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Jána Švermu a tretí skončili šiestaci zo ZŠ SNP. Na 4. mieste sa umiestnila ZŠ Dargovských hrdinov, za nimi ZŠ Kudlovská, potom Laborecká a na siedmom mieste skončili žiaci zo ZŠ Hrnčiarska.


Výtvarnej súťaže, ktorá mala vyvrcholenie slávnostným udeľovaním cien 4. novembra 2016, sa zúčastnili okrem vyššie spomenutých, aj ostatné základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Humenné, a tiež súkromné a umelecké školy. Spolu do súťaže prišlo 275 výtvarných prác (plošných aj priestorových), ktorým odborná porota, v zložení Mgr. Drahoslava Zalaiová, Mgr. Ľudmila Hanáková a Mgr. Jitka Frívaldská, udelila Ceny a Čestné uznania v piatich kategóriách. Tie počas slávnostného podujatia odovzdal súťažiacim zástupca primátorky, Ing. arch. Andrej Semanco a Ing. Jozef Mati zo Slovenského zväzu včelárov.


Do 10. novembra si v priestoroch MsKS môžete prezrieť stále aktuálnu výstavu detských prác tohtoročnej súťaže Hrnček medu.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 07.11.2016 | počet zobrazení: 25220

Počet návštev od 18.09.2011: 4569019
Počet návštev dnes: 186
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie